Bałtyk nawiedził potężny sztorm o sile 10 w skali Beauforta. Spienione fale uderzały w sopockie molo i dokonały zniszczeń. W całym województwie wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia przeciwsztormowego. 

Sopockie molo to największa atrakcja tego nadmorskiego miasta. Woda dawno nie dokonała w nim takich zniszczeń jak dzisiaj. Sztorm o sile 10 w skali Beauforta nie mógł jednak opuścić Pomorza bez śladu. Dolny pomost jest kompletnie zrujnowany. Prędkość wiatru wynosiła nawet 80 km/h.

Wietrznie jest w całej Polsce, ale w województwie pomorskim pogoda jest wyjątkowo niebezpieczna. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia przeciwsztormowego. Wiatr łamie drzewa, a straż pożarna ma pełne ręce roboty.

Rzeki na Żuławach Wiślanych przekroczyły stany alarmowe. Służby ledwo nadążają z opanowywaniem sytuacji i ograniczaniem szkód.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.