Na piłkarskim boisku nieraz dochodzi do brutalnych starć i to nawet na najwyższym szczeblu. Mimo tego, że faule to w piłce codzienność, zachowanie Bartosza Popiołka oburzyło kibiców w całej Polsce.

Bartosz Popiołek występował dla zespołu LKS Iskra Iskrzyczyn. Występował, bo po karze, jaką wymierzono mu za jego zachowanie, prędko nie wróci do futbolu. Zacznijmy jednak od początku.

Całe zdarzenie miało miejsce podczas spotkania Iskry z LKS Orzeł Zabłocie. Popiołek zderzył się w powietrzu z zawodnikiem Orła, po czym obaj upadli na boisko. Bartosz wstał jednak pierwszy, po czym rozpędził się i z całej siły kopnął leżącego na ziemi przeciwnika. Po tym skandalicznym zachowaniu doszło do awantury, a w efekcie z boiska wyleciało trzech zawodników.

Za swój pokaz głupoty Popiołkowi przyjdzie drogo zapłacić. Choć spodziewano się, że kara będzie surowa, to nikt nie myślał, że aż tak. Wydział Gier i Dyscypliny podokręgu Skoczów zadecydował, że Popiołek nie pogra sobie w piłkę przez najbliższe dwa lata (do 02.10.2018 r.).

źródło: beskidzkapiłka.pl

...

Zobacz również