Kolejna porażka piłkarzy ręcznych. Reprezentacja Polski gorsza od Niemców

Kolejna porażka piłkarzy ręcznych. Reprezentacja Polski gorsza od Niemców Źródło: Wikipedia

Piłka ręczna w Polsce w ostatnich latach nie stoi na tak dobrym poziomie, jak wcześniej, nie cieszy się również tak wielkim zainteresowaniem. Dziś nasza drużyna narodowa po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala. Tym razem biało-czerwoni przegrali z Niemcami, co stawia ich w fatalnej sytuacji.

Piłka ręczna w naszym kraju nie święci tak wielkich sukcesów, jak jeszcze kilka lat temu. Największe talenty reprezentujące Polskę w tej dyscyplinie zakończyły swoje kariery, a wciąż nie pojawiają się następcy godni kontynuowania ich misji w naszej reprezentacji. Dziś mieliśmy okazję po raz kolejny przekonać się, czy nasi kadrowicze są w stanie walczyć o najwyższe cele.

Nie zakończyło się to dla nas szczęśliwie. Zawodnicy prowadzeni przez Patryka Rombla przegrali z Niemcami 24:29. Mecz na wyjeździe nie układał się dla nas najlepiej już od samego początku, chociaż eksperci przekonują, że obecnie sytuacja wygląda o niebo lepiej, niż choćby w poprzednim starciu z naszymi zachodnimi sąsiadami, gdy przegraliśmy różnicą aż ośmiu bramek.

Piłka ręczna nie przynosi Polsce tak wielu sukcesów, jak przed laty

Polacy rozegrali już cztery mecze w swojej grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy. Dwa z nich to starcia z Niemcami, które kończyły się porażką biało-czerwonych. Wydawałoby się więc, że nasza sytuacja w kwalifikacjach nie wygląda obecnie najlepiej, jednak warto pamiętać, że nasi sąsiedzi dysponują wieloma gwiazdami jednego z najpopularniejszych sportów świata, jakim jest piłka ręczna.

Trzy dni temu nasza reprezentacja nie pokazała się z dobrej strony, przegrywając aż 18:26. Dziś było znacznie lepiej. Do przerwy był remis 16:16, a eksperci doceniali niezłą dyspozycję Polaków i stwierdzili, że możemy patrzeć w przyszłość z delikatnym optymizmem.

W walce o awans na mistrzostwa Europy czekają nas boje z Kosowem i Izraelem, w trakcie których Polacy najpewniej będą faworytami. Może to oznaczać, że uda nam się awansować na europejski czempionat nawet pomimo słabszej gry i porażek z Niemcami. Z pewnością jednak pojawią się głosy osób, które będą twierdzić, że nasza kadra przechodzi obecnie rewolucję personalną i na doskonałe wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News