Dramat w świecie piłki nożnej. Selekcjoner potrącony przez samochód

Dramat w świecie piłki nożnej. Selekcjoner potrącony przez samochód Źródło: Youtube - AFASeleccion

Piłka nożna jest fantastycznym sportem, który dla wielu jest szansą na spełnienie marzeń. Dla pewnego mężczyzny futbol to całe życie, choć czasami musi zmagać się przez to z różnymi cierpieniami. Ostatnia wiadomość na temat jego życia jest wstrząsająca.

Piłka nożna to całe życie jednego z mężczyzn, który poświęcił kilkadziesiąt lat na rzecz rozwoju futbolu. Starał się on, by najmłodsi od początku swojego życia mogli rozwijać umiejętności, by po latach móc reprezentować swój kraj na arenie międzynarodowej. Po długim okresie ciężkiej pracy mężczyzna ostatecznie doczekał się wielkiego wyróżnienia, jakim jest prowadzenie reprezentacji narodowej należącej do światowej czołówki.

Dziś świat obiegła wiadomość o wypadku, który może pokrzyżować jego plany na kolejne miesiące. Wydawało się, że jego życie jest teraz pełne szczęścia, lecz wszystko zostało przerwane przez straszny wypadek. Całe piłkarskie społeczeństwo rozmawiało dziś o wypadku Lionela Scaloniego, trenera piłkarskiej reprezentacji Argentyny. W najbliższym czasie czeka go krótka, przymusowa przerwa od wykonywania swojego ukochanego zawodu.

Piłka nożna jest jego całym życiem

Lionel Scaloni został selekcjonerem reprezentacji Argentyny niedawno, gdy zastąpił na stanowisku Jorge Sampaolego. Były trener nie potrafił doprowadzić drużyny do zwycięstwa na mundialu w Rosji, dlatego zmiana była spodziewana, jednak nikt nie mógł oczekiwać, że zatrudniony zostanie człowiek bez większego doświadczenia w prowadzeniu seniorów. Do tej pory był on jedynie asystentem trenera, jednak włodarze federacji zdecydowali, że zasłużył na poważną szansę.

Jakiś czas temu poinformowano, że piłka nożna w Argentynie jest w kryzysie, a wyprowadzić ją z niego ma właśnie Scaloni. Mężczyzna rozpoczął swoją pracę niedawno i póki co zbierał umiarkowanie pozytywne recenzje od ekspertów.

Dziś dowiedzieliśmy się jednak o wypadku, który mu się przytrafił. Podczas jazdy na rowerze potrącił go ruszający samochód, w wyniku czego trener został mocno poturbowany. Lekarze przewidywali wstrząs mózgu, w związku z czym selekcjoner został przetransportowany do szpitala. Tam stwierdzono, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć w pierwszej chwili sytuacja rzeczywiście mogła wyglądać bardzo poważnie.

O wypadku poinformowała argentyńska federacja piłkarska, dodając, że trener ma się dobrze i już w najbliższym czasie powinien wrócić do swoich zajęć.

źródło: Onet

Następny artykuł