Autobus z piłkarzami spadł w przepaść. Mnóstwo ofiar, żałoba narodowa

Autobus z piłkarzami spadł w przepaść. Mnóstwo ofiar, żałoba narodowa

Piłka nożna zrzesza miliony fanów na całym świecie. To sport, który łączy i również tragedie w nim łączą w bólu i żałobie. Autobus z piłkarzami spadł w przepaść. Jest mnóstwo ofiar, kraj pogrążony jest w żałobie.

Piłka nożna jest wyjątkowym sportem. Łączy wiele osób na całym świecie, wszyscy cieszą się ze zwycięstw i porażek, niezależnie od pochodzenia czy wieku. Także tragedie w tym sporcie łącza ludzi. Nie tak dawno szef jednego z angielskich klubów zginął w katastrofie lotniczej, zaraz po meczu swojej drużyny, wszyscy fani piłki go opłakiwali. Tym razem stała się rzecz jeszcze straszniejsza. Autobus z piłkarzami spadł w przepaść. Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowości Chachapoyas w Peru. Miasteczko leży na wysokości 2300 m n.p.m w Andach.

Na pokładzie autobusu znajdowało się 35 osób. Wszystkie z nich były dziećmi, gdyż była to kadra w piłce nożnej do lat 14. Niestety wiele osób nie przeżyło upadku.

Piłka nożna do lat 14 - zginęły dzieci

Pierwsze dane mówią o tym, że 7 osób zginęło, a 12 zostało rannych, niektórzy ciężko. Jedną z ofiar śmiertelnych jest kierowca autobusu. Ofiar śmiertelnych niestety może być więcej. To tragedia, która wstrząśnie całym krajem, ale również i światem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Fani sportu nie mogą przeboleć takiej straty, zginęły małe dzieci, które miały przed sobą być może wielkie kariery w reprezentacjach i wielkich klubach na świecie. W Peru rozpaczają z tego powodu wszyscy. Obywatele nie mogą uwierzyć, jak to się stało. Niestety w Andach często dochodzi do takich wypadków, ze względu na słaby stan dróg w górach oraz przez niezachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa przez podróżujących. Ostatnio doszło do równie dramatycznego wypadku. Po meczu West Ham United z Leicester City rozbił się śmigłowiec z właścicielem tego drugiego klubu. Helikopter tradycyjnie przyleciał po meczu, aby zabrać szefa. Gdy wzleciał nad stadion, maszyna zaczęła mieć problemy. W pewnym momencie wirniki zgasły i śmigłowiec spadł na ziemię. Nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył. Dwóch policjantów próbowało uratować pasażerów, ale nie udało im się zdusić płomieni. Na pokładzie była także Polka, Izabela Lechowicz, która również była pilotem. Była znana z tego, że promowała Polskę i jej historię w Wielkiej Brytanii. Wszyscy fani piłki nożnej połączyli się wtedy w bólu. Więcej informacji wkrótce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chylińska chciała się zabić! Wstrząsająca, druzgocąca prawda
  2. Przyjaciółka Chajzera nie wytrzymała. Powiedziała co o nim myśli
  3. Bohdan Smoleń zostanie uczczony w wyjątkowy sposób. Płakać się chce
  4. Znaki zodiaku POLSKICH gwiazd. Z kim dzielisz los?
  5. Jak często karmić psa? Złe karmienie może go skrzywdzić
Następny artykuł