YouTuber skazany za pobicie użytkownika wykop.pl. Sąd: To był samosąd

YouTuber skazany za pobicie użytkownika wykop.pl. Sąd: To był samosąd Źródło: Youtube/Cinek SHOTYzLIVE

Pikio informuje o największych aferach Wykop.pl. Czego tym razem dotyczy sprawa? Co zaszło między youtuberem, a użytkownikiem serwisu Wykop.pl? Czy doszło do samosądu? Popularny streamer gorzko tłumaczył się w sądzie.

Na Pikio już nie raz pisaliśmy o serwisie Wykop.pl. Znaleziska dodawane przez użytkowników portalu potrafią zapierać dech w piersiach, ale również zadziwiać, szokować, a niektóre potrafią rozpętać internetową wojnę.

Jak już informowaliśmy na Pikio, Wykop.pl jest polskim serwisem, który inspirowany jest na amerykańską platformą Digg.com. Ten serwis internetowy często kojarzony jest z Redditem, jako jego polską wersją, jednak Reddit i Wykop powstały podobnym czasie, w 2005 roku.

Wykop.pl - kolejna afera. Pikio już o niej informowało

Znany ze swoich często skandalicznych afer, o których informowaliśmy czytelników Pikio, Wykop i tym razem nie zawiódł lubiących sensacje internautów. Kolejny skandal rozegrał się między znanym i popularnym youtuberem, a jednym z użytkowników Wykopu.

Youtuber Rafonix, bo o nim mowa, na swoim kanale na YouTube'ie wrzuca filmy związane z graniem w gry komputerowe oraz prowadzi streamy, czyli rozmowy na żywo. Rafonix, czyli Marcin Krasucki, jest znany ze swojego wulgarnego języka oraz obrażania swoich rozmówców. Choć popularność tego typu relacji mogłaby się wydawać wątpliwa, nic bardziej mylnego, Rafonix z powodzeniem umieszcza na Youtube'ie nowe filmiki, które wyświetlane są przez tysiące fanów. 

Pikio informuje kto stoi za pobiciem wykopowicza

Kanał youtubera poddał krytycznej analizie jeden z użytkowników portalu Wykop.pl. Znany i aktywny użytkownik o nicku Kuracyja postanowił wrzucić do sieci adres i zdjęcie miejsca zamieszkania Rafonixa. Na reakcję youtubera nie trzeba było długo czekać. Streamer szybko opublikował na Instagramie informację, że wyrusza na poszukiwania autora posta. Zaznaczył też, że oczekuje od niego przeprosin.

Cała akcja poszukiwawcza była transmitowana na żywo i naszpikowana pogróżkami w kierunku Kuracyji. Sam właściciel postu na Wykopie nie zamierzał się ukrywać, osobiście dawał youtuberowi wskazówki o swoim pobycie. Gdy Rafonix wraz z grupą znajomych znalazł forumowicza w jednej z restauracji McDonald's, publicznie uderzył go z całej siły otwarta dłonią w twarz.

Całą sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który poinformował Sąd Rejonowy w Piotrkowie. Sędzia Renata Folkman uznała, że było to nadużycie publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Opinia sądu w sprawie Rafonixa

- Czyn nosił znamiona chuligańskiego, ponadto z nieznanej przyczyny rości sobie pan prawo do wpływania na opinię publiczną i stwierdzania, że miał pan prawo uderzyć pokrzywdzonego - zwrócił się do oskarżonego sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku, jak czytamy w Dzienniku Łódzkim

- Chcę panu uświadomić, że nawet jeśli miał pan pretensje do pokrzywdzonego, to takie sprawy załatwia się drogą prawną. Natomiast to, co pan zrobił, to samosąd - dodano.

Sąd zadecydował, że Marcin K. musi przez trzy lata pozostać pod nadzorem kuratora. Jeśli znowu naruszy te same paragrafy, może trafić do więzienia. Sąd uznał również, że youtuber powinien umieścić przeprosiny pobitego chłopaka na Instagramie i Youtube'ie oraz nałożył na Rafonixa grzywnę czterech tysięcy zł oraz zadośćuczynienie dla poszkodowanego w wysokości dwóch tysięcy zł. 

- Jestem zadowolony z tego względu, że dostałem jakąś tam karę. Czy jest wysoka? - nie mnie oceniać. Sąd uznał, że jest adekwatna do tego czynu. Nie wybieram się do żadnego więzienia. Więzienie grozi mi, gdy ponownie strzelę kogoś w papę. Jeśli tego nie zrobię, to jest luzik kompletny. Ja teraz nie zamierzam na streamach siedzieć z zamkniętą dupą, będę robić to co robiłem. Widzicie mnie teraz na kamerce i będziecie mnie widzieć przez najbliższe trzy lata, bo nigdzie się nie wybieram, a ponownie nie zamierzam nikomu żadnych samosądów robić - skomentował sprawę Rafonix.

Czy jego skrucha jest wiarygodna? Oceńcie sami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykop.pl - historia powstania jednego z największych polskich portali społecznościowych
  2. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
  3. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
  4. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
  5. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News