Wykop.pl to największy polski portal społecznościowy. Ile ma użytkowników?

Wykop.pl to największy polski portal społecznościowy. Ile ma użytkowników? Źródło: Pixabay/mwewering

Wykop to jedna z popularniejszych stron z kategorii social news. To właśnie za pomocą tego serwisu użytkownicy poznają się, zawierają przyjaźnie, dzielą się informacjami i opiniami. Ilu użytkowników ma Wykop.pl? Pikio próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Wykop to jeden z najstarszych serwisów społecznościowych typu social news w polskim internecie, który działa do dziś i wciąż zdobywa nowych użytkowników. Ile osób korzysta z tego portalu? 

Statystyki Pikio: Wykop - liczba użytkowników

Wykop.pl to jeden z najpopularniejszych polskich portali. Jego idea jest dosyć prosta - dzielenie się ciekawymi informacjami przez publikowanie tzw. „znalezisk”, czyli linków do ciekawych artykułów czy filmików. Ten model działania sprawdza się już od lat. Według danych z grudnia 2018 roku Wykop.pl ma 95 mln odsłon miesięcznie, 8,6 mln unikalnych użytkowników miesięcznie i ponad 800 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Jak na portal tego typu to bardzo dużo. 6 lat temu, w 2013 roku, jak podają Wirtualne Media, po raz pierwszy odwiedziło tę stronę ponad 2 mln internautów wykonując ponad 50 mln odsłon. Serwis jest odwiedzany przez coraz liczniejszą grupę osób starszych i ze wsi. Trzy czwarte użytkowników ma średnie lub wyższe wykształcenie.

Tłumaczymy w Pikio: Wykop i jego slang

Przez lata działalności serwisu wśród jego użytkowników wytworzył się pewien wewnętrzny slang.Według niego użytkownicy Wykopu to "Wykopowicze", ew. "Mirki/Mircy" (męscy użytkownicy) oraz "Mirabelki" (czyli panie korzystające z serwisu). "Różowy pasek" to po prostu dziewczyna, zaś "niebieski pasek" to chłopak. Nazwy te wywodzą się od paska znajdującego się pod zdjęciem profilowym na portalu. Inne warte poznania wyrażenia to:

  • tfwnogf - that feel when no girlfriend - uczucie, gdy jesteś singlem, nie masz kobiety
  • pasta - od angielskiego słowa copy-paste, czyli kopiuj-wklej.  Zmyślona, zabawna historia krążąca po internecie
  • heheszki - wszystko, co śmieszne

Zabawy na Wykopie

Na Wykopie powstały również różnego rodzaju zabawy, jak np. AMA, czyli Q&A - pytania i odpowiedzi. Gra umożliwia poznanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zawodu, który wykonuje osoba, do której kierowane są pytania. W zabawie brali udział strażacy, policjanci, lekarze, a nawet celebryci, aktorzy i politycy.

Afera pedofilska na stronie Wykop. Pikio wyjaśnia

Czy Wykopowi może coś zagrozić? Okazało się, że tak. Niedawno wybuchła afera na serwisie polegająca na tajemniczym udostępnianiu na mikroblogach zdjęć pedofilskich. Podobno konta użytkowników zostały zhakowane. Przez to wiele osób usuwa swoje konta lub też prosi o bany w obawie przed potencjalnymi konsekwencjami prawnymi lub też zwykłym obrzydzeniem i ostracyzmem społecznym. 

ZOBACZ TAKŻE PIKIO.PL:

  1. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
  2. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
  3. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
  4. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku
  5. Wykop.pl - historia powstania jednego z największych polskich portali społecznościowych
Następny artykuł