Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019

Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019 Źródło: wykop.pl

W kwietniu jednym z najgłośniejszych tematów w mediach był okropny pożar Katedry Notre Dame. Pisaliśmy o nim bardzo dużo również w Pikio. Wykop także bardzo przeżył tę stratę ważnego zabytku. Jakie jeszcze tematy były popularne w poprzednim miesiącu w tym serwisie internetowym?

Kwiecień obfitował w ciekawe wydarzenia, które szerokim echem odbiły się w całym Polskim internecie. Pisało o nich wiele portali internetowych, zajmowały też pierwsze strony gazet. Sprawiło to, że sprawami interesowali się też zwykli ludzie, dla których główną platformą spotkań i dyskusji jest wykop.pl. Prezentujemy dziesięć najpopularniejszych kwietniowych tematów na wykopie.

Pisaliśmy o tym w Pikio. Wykop również skupił się w kwietniu na Notre Dame

15 kwietnia wybuchł pożar, który strawił jeden z najbardziej znanych kościołów katolickich na świecie - Katedrę Notre Dame w Paryżu. Pisały o tym wszystkie ważne portale, dyskutowali o tym wszyscy. Wielka dyskusja rozgorzałą też na wykopie. Jeszcze przed podaniem powodu wybuchu pożaru ludzie zastanawiali się nad jego przyczyną, dyskutowali też, co stanie się z katedrą po jej ugaszeniu. Był to najważniejszy temat w tym miesiącu, zebrał ponad 11 tysięcy wykopów.

#StopACTA2 ważnym tematem dla wykopowiczów

Po przegłosowaniu na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego ustawy o tzw. ACTA 2, na wykopie zawrzało. Użytkownicy internetu byli wściekli i domagali się informacji, kto głosował za ustawą, którą uważali za bardzo szkodliwą dla wolności w internecie. Dlatego bardzo popularną na portalu stała się grafika ukazująca wszystkich polityków, którzy głosowali za przyjęciem tej regulacji.

Zdjęcia czarnej dziury zrobiły furorę

10 kwietnia 2019 świat obiegła nieziemska - dosłownie - informacja. Po raz pierwszy udało się sfotografować (upraszczając) czarną dziurę. Zespół naukowców pracujący przy projekcie Teleskop Horyzontu Zdarzeń zaprezentował zdjęcia czarnej dziury, które w mig poruszyły wyobraźnię użytkowników wykopu. Powstawały memy i śmieszne obrazki, internauci zastanawiali się też jakie zdjęcie czarnej dziury zobaczymy kiedy technologia pójdzie jeszcze bardziej do przodu

Wykop nie zapomniał o odrobinie humoru

Czwartym najpopularniejszym tematem w zeszłym miesiącu było coś bardzo nietypowego. Na portalu pojawiła się informacja, która sprawiła, że wiele osób musiało się chwile zastanowić nad tym, czy przypadkiem nie przenieśli się w czasie. Jeden z wykopowiczów obwieścił, że nie żyje... pierwszy król Polski Bolesław Chrobry. Czy to na pewno dobre tysiąclecie?

Afera z morele.net też została poddana dyskusji

Innym tematem, który był szeroko dyskutowany przez użytkowników portalu, była sprawa z morele.net. Do internetu wyciekły prywatne maile, numery telefonów, imiona i nazwiska 2,5 miliona użytkowników wspomnianego portalu. Wprawiło to w niemałe poruszenie użytkowników portalu wykop. Pikio również zajęło się tą sprawą.

Protest taksówkarzy 

W kwietniu, oprócz długiego protestu nauczycieli, odbył się też protest taksówkarzy. Jego wynik był tematem wielu rozmów wśród wykopowiczów. Wielu z nich nie zgadzało się z ograniczeniami, które mają zostać nałożone na prywatnych przewoźników od 2020 roku. Niektórzy też starali się wytłumaczyć perspektywę taksówkarzy, a także zagłębić się w tajniki nowelizacji ustawy o transporcie.

Parabanki poruszyły wykopowiczów

Jedną z głośniejszych historii w kwietniu na wykopie była historia człowieka, który został oszukany przez parabanki. Sam poszkodowany opisał swój przypadek na platformie. Spotkał się on nie tylko z dużą dozą zrozumienia, ale także uzyskał wiele porad jak poradzić sobie z nieuczciwymi właścicielami parabanków. Niestety, bardzo możliwe, że ten człowiek nie odzyskał swoich 30 tysięcy - może to być jednak przestroga dla innych użytkowników serwisu.

Użytkownicy poszukiwali złodzieja

Nie tylko informacje pojawiają się na platformie wykop.pl. Czasami swoje posty publikują tam ludzie, którzy oczekują, że duża rzesza użytkowników serwisu pomoże im w zidentyfikowaniu lub znalezieniu jakiejś osoby. Tak samo było z człowiekiem, który w serwisie zamieścił zdjęcia złodzieja, który włamał się do jego mieszkania i ukradł wiele kosztowności. Użytkownik zwrócił się do wykopowiczów z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Wykop i ceny autostrad

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wątków w tym miesiącu na wykopie był temat autostrad - a dokładniej opłat za autostrady. Użytkownik wykopu twierdzi, że za koszt jednorazowej podróży z Warszawy do Poznania (50 zł) w Czechach można jeździć po autostradach przez 10 dni. Wywołało to wielką dyskusję na temat finansowania budowy autostrad w Polsce i tego, kto powinien być ich właścicielem - prywatne firmy czy państwo.

Pogróżki od niechcianego lokatora

Ostatnim tematem z dziesięciu najpopularniejszych w serwisie w kwietniu była sprawa dotycząca niechcianego lokatora, który po otrzymaniu wypowiedzenia zaczął grozić wynajmującemu i stawiać mu warunki dotyczące jego wyprowadzki. Rentier opisał zdarzenie i groźby, które stawiał mu lokator, a także przedstawił powody wypowiedzenia mu umowy, jednak zastanawiał się, co powinien zrobić w obliczu gróźb lokatora i jego agresywnego zachowania.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Największe afery na wykop.pl. Sposób, w jaki użytkownicy je przeprowadzają, może zaskoczyć
  2. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
  3. Top 10 najciekawszych AMA na na wykop.pl w 2018 roku
  4. Kim jest mąż Kamilli Baar? Gwiazda Na dobre i na złe mówi o swoim partnerze
  5. Ile kosztują najdroższe buty świata? Ta cena jest oszałamiająca
Następny artykuł