Pijani kierowcy oraz ci, którzy notorycznie łamią przepisy drogowe będą za karę pracować w kostnicach i szpitalach – to nowy pomysł tajlandzkich władz na poradzenie sobie z problemem wykroczeń drogowych.

Nowy wymiar kar wejdzie w życie jeszcze przed tajlandzkim nowym rokiem – święta Songkran, które trwa tydzień. Podczas tygodniowych obchodów wzrastają statystyki dotyczące wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych – średnio na tajlandzkich drogach ginie wtedy 1-2 osoby na godzinę a 160 zostaje rannych.

Jak wyjaśnił mediom rzecznik tajlandzkiej policji, skazani wyrokiem sądu kierowcy, będą w ramach kary kierowani do publicznej służby w kostnicach szpitalnych gdzie będą m. in. myć i transportować zwłoki. Nowe prawo ma na celu zniechęcić kierowców do lekkomyślnej jazdy i uświadomić im, że mogą się przez to znaleźć na miejscu zwłok.

Według ogólnoświatowych badań, Tajlandia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, gorzej jest tylko w Chinach.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również