Dwie matki, które korzystały z pomocy finansowej w ramach 500+ nie mogą już liczyć na pieniądze. Kobiety znaleziono bowiem pijane, gdy leżały na ulicy. Były tak pijane, że nie potrafiły nawet wstać. Do wydarzenia doszło w Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie).

Kobiety wczesnym rankiem znalazł pracownik monitoringu, który zobaczył na obrazie z kamery jak kobiety leżą na ulicy. Na miejsce od razu wezwał policję. Na widok funkcjonariuszy kobiety próbowały uciec, były jednak tak pijane, że nie potrafiły nawet wstać.

Co ciekawe, jeden ze strażników miejskich rozpoznał na nagraniu z monitoringu matkę, u której kilka godzin wcześniej był na kontroli. Te odbywają się co jakiś czas, by sprawdzić jak gospodarują pieniędzmi rodziny pobierające pomoc w ramach 500+.

„Kiedy przejrzałem nagranie z monitoringu rozpoznałem jedną z matek, u których kilka godzin wcześniej byliśmy na kontroli z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. O zdarzeniu powiadomiliśmy opiekę społeczną” – mówi komendant straży miejskiej, Krzysztof Grzybek.

Wkrótce okazało się, że także druga z matek pobiera pieniądze na dzieci. Pracownicy MOPS od razu podjęli decyzję o zmianie pomocy finansowej na rzeczową. Od teraz zamiast 500 złotych rodziny dwóch kobiet będą otrzymywały artykuły, których listę sporządziły wraz z pracownikami opieki społecznej.

Co więcej, kierownik MOPS w Wąbrzeźnie, Aleksandra Nowakowska, zapowiedziała, że kontrole pracowników opieki i strażników miejskich będą jeszcze częstsze. Kobieta podkreśliła też, że rodziny korzystające z 500+ powinny zbierać faktury za dokonane zakupy.

„Pojawiamy się w domach o różnych porach dnia. Uczulamy również rodziny, które otrzymały pieniądze z programu, aby zbierały faktury za zakupy” – mówi Nowakowska.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazetapomorska.pl
pt

...

Zobacz również