Do zdarzenia doszło w Częstochowie. Pijana 30-latka rzuciła się z nożem na psa. Zwierzę ledwo wykaraskało się z opresji, bowiem rany mu zadany były bardzo poważne. Kobieta już usłyszała zarzuty.

Nie wiadomo dlaczego dokładnie kobieta rzuciła się na psa z nożem. Pewne jest jednak, że próbowała zwierzę pozbawić życia. 6-letni Fafik, mieszaniec wyżła, został dźgnięty w szyję z obu stron i w klatkę piersiową. Psa na szczęście udało się uratować.

„Rany cięte w okolicy szyi, z obu stron i na klatce piersiowej w okolicy serca. Trzy, głębokie. Taki Fafik do nas trafił. W bardzo poważnym stanie. Z krwotokami. Przeszedł operacje. Udało się, żyje” – mówi Joanna Wypych z przychodni weterynaryjnej.

Pies odwiedza teraz weterynarza codziennie w ramach przeglądu. Zdaniem Wypych, Fafik przez kilka kolejnych miesięcy będzie dochodził do siebie aż wyzdrowieje. Kobieta jest jednak zdania, że uraz psychiczny, jaki wyrządzono psu, zostanie mu do końca życia.

Policja zjawiła się w domu, w którym doszło do tragedii, niedługo po tym, jak Fafik trafił do weterynarza. Okazało się, że w jednym budynku mieszka pies, jego właściciel i 30-latka. Kobieta ma być blisko spokrewniona z mężczyzną.

Według relacji funkcjonariuszy, kobieta odpowiedzialna za dźgnięcie psa podczas wizyty mundurowych była pijana. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu we krwi. 30-latkę przesłuchano później w prokuraturze. Tłumaczyła się, że psa „chciała tylko złapać, ale zapomniała o trzymanym nożu”. Do stawianych jej zarzutów nie przyznała się.

„Nie przyznała się do niczego. Powiedziała, że chciała tylko złapać psa. Mówiła, że zraniła go przypadkiem, gdyż zapomniała, że ma w ręku nóż” – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

30-latkę oskarżono o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Została objęta policyjnym dozorem i musi pojawiać się cztery razy w tygodniu na komisariacie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24.pl
pt

...

Zobacz również