Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta, stwierdził w rozmowie z Superstacją, że nie istnieje coś takiego jak „prawa człowieka”. 

 – Są ludzie, do których ja siebie zaliczam, którzy uważają, że prawa człowieka nie istnieją. Istnieją obowiązki człowieka i lepiej definiować człowieka poprzez jego obowiązki. Wtedy te rzekome prawa nigdy nie będą naruszane – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Superstacją.

Poseł Pięta dodał również, że „prawa człowieka” są „jakimś urojeniem człowieka”, bo człowiek ma przede wszystkim obowiązki.

To nie pierwsza wypowiedź Pięty, która wzbudziła kontrowersje. Wcześniej polityk PiS zasłynął m.in. z grożenia zwolnieniem z pracy funkcjonariuszom publicznym, którzy w jakikolwiek sposób zaangażują się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (więcej tutaj), a także firmom, które reklamują się w TVN i Gazecie Wyborczej (więcej tutaj). Polityk stwierdził również podczas jednego ze swoich sejmowych przemówień, że „Korfanty i Mickiewicz strzelaliby do Ślązaków”, którzy chcą uznania mniejszości śląskiej (więcej tutaj).

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: interia

Zobacz również