Pięta (PiS): KOD i Wyborcza jak Hitler i komuniści

Pięta (PiS): KOD i Wyborcza jak Hitler i komuniści

Przy każdej rocznicy ważnych wydarzeń historycznych w Polsce niektórzy politycy wykorzystują obchody w celach politycznych na własną korzyść lub w celu uderzenia w przeciwników. Tym razem nie jest inaczej i przy okazji 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, jeden z posłów zrównał swoich przeciwników do Hitlera i komunistów. 

Najpierw na oficjalnym profilu Komitetu Obrony Demokracji pojawił się wpis "Godzina "W" godziną niezgody", który odsyłał do jednego z artykułów jakie pojawiły się z okazji rocznicy wybuchu Powstania na portalu Gazety Wyborczej.

W zalinkowanym artykule jego dziennikarz przypomina incydenty i w opinii części społeczeństwa gorszące zachowanie części obecnych - popierających Prawo i Sprawiedliwość - na obchodach rocznicowych w Warszawie, gdzie podczas głównych uroczystości gwizdano i buczono nie zachowując powagi wydarzenia.

To wyraźnie nie spodobało się posłowi obecnego obozu władzy, Stanisławowi Pięcie, który w odwecie porównał Komitet Obrony Demokracji i Gazetę Wyborczą do Hitlera i komunistów.

kod

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News