Niewyobrażalny szczęściarz! Na spacerze z psem patrzył pod nogi, znalazł rzecz wartą 93 tysiące złotych

Niewyobrażalny szczęściarz! Na spacerze z psem patrzył pod nogi, znalazł rzecz wartą 93 tysiące złotych Źródło: pixabay/kaarton/

Pies, a dokładniej spacery z nim, jak się okazuje może przysporzyć nam nie tylko wiele frajdy. Ten mężczyzna zapewne od teraz będzie wychodził jeszcze częściej na spacery ze swoim pupilem. To, co udało mu się znaleźć wprawia w osłupienie.

Pies domowy jak wszyscy dobrze wiemy, wymaga dość częstych spacerów. Jego właściciele niekiedy narzekają na kilkukrotne w ciągu dnia wyjścia z pupilem na dwór, tłumacząc, że zwyczajnie im się nie chce. Po informacjach dotyczących znaleziska tego mężczyzny zapewne wielu zmieni zdanie w tej kwestii i zacznie chętniej wyprowadzać swoje czworonogi. Ten Australijczyk nawet nie podejrzewał, że podczas zwykłego spaceru z psem może znaleźć coś takiego.

Tym razem to nie pies znalazł coś podczas spaceru 

Pewien mężczyzna mieszkający w Australii w stanie Wiktoria, 12 maja udał się wraz z dziećmi i swoim czworonożnym przyjacielem na spacer. Wyznał, że w trakcie drogi patrzył pod nogi i rzeczywiście przeszedł obok swojego znaleziska, jednak nie zwrócił na nie początkowo uwagi. 

- Właściwie to już przeszedłem obok, ale moja córka coś prawie kopnęła, jak szła. Potem idzie i mówi: tato, czy to złoto? Powiedziałem, myślę, że może tak być - wyjaśnia mężczyzna. 

Australijczyk wyjawia, że po dokładnych oględzinach, przypuszczenia jego córki potwierdziły się. 

Ile na swoim znalezisku zarobi Australijczyk?  

Mężczyzna wyznał, że po długich poszukiwaniach, dopiero w jednym ze sklepów udało im się zważyć złoto, co pomogło im oszacować jego wartość. Okazało się, że przypadkowe znalezisko jest warte 35 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 93 tysiące złotych. 

Szczęśliwy znalazca wyznał, że początkowo chciał zachować sobie bryłkę na pamiątkę, jednak ostatnie problemy finansowe w jego rodzinie skłoniły go do decyzji, o sprzedaży znalezionego złota. Do transakcji jeszcze nie doszło, jednak nie ulega najmniejszym wątpliwością, że na zwykłym spacerze z psem, mężczyzna zarobi niemałe pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Poszukiwacze złota ruszyli 

Wieść o znalezisku mężczyzny poruszyła mieszkającymi w tamtejszych okolicach Australijczykami, co sprawiło, że wiele osób zdecydowało się wyruszyć na poszukiwania własnego złota. Jak się okazuje, najwięcej tego typu znalezisk można spotkać w Australii Zachodniej i Nowej Południowej Walii. 

Co więcej, by móc poszukiwać złota, trzeba mieć specjalny status górnika, który posiada aż 38 tysięcy osób w samym stanie Wiktoria. 

twitter/bendigo_advertiser/

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: RADIOZET

Następny artykuł