Zatłukł szczeniaka jak muchę. Przed sądem nie okazał skruchy

Zatłukł szczeniaka jak muchę. Przed sądem nie okazał skruchy Źródło: Pixabay/CarlieCool

Pies nie miał szczęścia do właściciela. Zamiast w ręce kochającego opiekuna trafił w objęcia sadysty. Ufny zwierzak nie spodziewał się, że stanie się workiem treningowym. Mężczyzna nie żałuje.

Pies to duża odpowiedzialność. Czworonogi podobnie jak ludzie potrzebują mnóstwa ciepła, uwagi i troski. Niektórzy nie są na tyle empatyczni, by zapewnić zwierzakom prawdziwy dom. Człowiekiem, który zdecydowanie nigdy nie powinien opiekować się pupilami, jest Callum Gerken. Mężczyzna z Oxfordu przed paroma miesiącami postanowił nabyć od hodowcy labradorów suczkę o imieniu Shadow.

Właściciel nie spodziewał się, że szczeniaki bywają tak absorbujące. 17-tygodniowy piesek nie rozumiał jeszcze, że nie powinien załatwiać wewnątrz mieszkania potrzeb fizjologicznych. Nie mogąc powstrzymać biologicznego mechanizmu, wypróżniła się na dywan. Wtedy Callum Gerken dostał napadu szału i postanowił dać Shadow nauczkę. Uznał, że przemoc jest skutecznym sposobem na nauczenie suczki prawidłowych zachowań. Dopuścił się okrutnego czynu. Szczeniak nie miał szans w starciu z wściekłym oprawcą. 

Pies na tym etapie rozwoju potrzebował szczególnej pomocy i troski ze strony właściciela

Gerken zaczął okładać kapciem bezbronnego zwierzaka. Jego razy były naprawdę bolesne. W wyniku pobicia Shadow miała pęknięte żebra, uszkodzoną szczękę i organy wewnętrzne - nie mogła utrzymać się na łapkach. Kat nie przejął się złym stanem swojej ofiary, był dumny ze swojego dzieła. Postanowił zrobić zdjęcie poturbowanego psa i wysłać je właścicielom hodowli rasy:

 - Właśnie dałem jej porządną nauczkę. Ze mną nie ma przelewek. Więcej już tego nie zrobi, bo nie może już chodzić- napisał mężczyzna w SMS-ie, zachowując emocjonalną obojętność. 

Później okazało się, że Shadow zmarła zaraz po pobiciu. Przyczyną były rozwlekłe, wewnętrzne urazy. Zszokowani hodowcy natychmiast poinformowali o przestępstwie policje. Wyrzucali sobie, że nie zauważyli, iż oddają bezbronne maleństwo w ręce zwyrodnialca.

 - Shadow była taką kochaną dziewczynką. Byłam obecna przy jej narodzinach. Gdy z nami była, znała jedynie miłość. Jestem wściekła na tego mężczyznę, że potraktował ją w tak okrutny sposób. Jest bezduszny. Shadow powinna żyć- pisała wstrząśnięta do głębi właścicielka piesków. 

Bezlitosny mężczyzna nie żałuje tego, że zatłukł suczkę na śmierć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawca został aresztowany 4 kwietnia. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, które doprowadziło do jego śmierci. 29 maja zapadł ostateczny werdykt w tej sprawie. Decyzją sądu Callum Gerken został skazany na 23 dni w więzieniu. Ponadto jako zadośćuczynienie musi wpłacić kwotę 250 funtów. Jest również zobowiązany do pokrycia kosztów procesu sądowego. 

Hodowcy nie uważają, aby ta kara skłoniła agresywnego psobójce do zmiany postępowania. Wyrok jest zbyt łaskawy. Tylko radykalne kroki i zajęcia resocjalizacyjne mogłyby zapobiec przemocy wobec zwierząt w przyszłości. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najbrzydsza panna młoda w historii? Śmiali się z niej wszyscy, dziś wygląda pięknie
  2. Nie żyje córka legendarnego muzyka. Miała 24 lata, wzruszający wpis ojca
  3. Marta Kaczyńska jest w kolejnej ciąży?! Wielkie poruszenie po jej najnowszym zdjęciu (FOTO)
  4. Potężna burza wokół Anny Muchy. Fani pytają jej, jak po tym, co zrobiła, może wracać do męża i dziecka
  5. Koszmarna katastrofa lotnicza przy granicy z Polską. Nikt nie przeżył
  6. Dramatyczne słowa żony zabitego Adamowicza. Wyznała smutną prawdę i zamieściła zdjęcia

Źródło: KochamyZwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News