Suczka ma 2 jamy ustne. Druga znajduje się w takim miejscu, że weterynarz zaniemówił

Suczka ma 2 jamy ustne. Druga znajduje się w takim miejscu, że weterynarz zaniemówił Źródło: facebook/mutt_misfits_animal_rescue_society/

Pies, który ma dwie jamy ustne brzmi bardzo nieprawdopodobnie. Ta suczka, własnie taka się urodziła. Szokujący jest również fakt, gdzie znajduje się druga jama ustna zwierzęcia. Takiego umiejscowienia nikt się nie spodziewał.

Miliony nie tylko ludzi, ale i zwierząt na świecie rodzi się z pewną wadą. Może być ona mniej lub bardziej widoczna. Często zdarza się, że wada polega na zwiększeniu lub zmniejszeniu ilości części ciała bądź organów. Pewna suczka została dodatkowo obdarzona przez naturę. Wielu zastanawia się, co jest większym szokiem. To, jaką część pies ma podwójną czy to, w jakim miejscu się ona znajduje.  

Pies, który ma dwie jamy ustne 

Ten pies urodził się z dodatkową jamą ustną. Suczka imieniem Toad, została wyjątkowo obdarowana przez matkę naturę. Posiada nie jedną, ale aż dwie jamy ustne. Szokujące jest również miejsce, w którym jest ona umiejscowiona. Dokładnie tam, gdzie suczka powinna mieć swoje prawe ucho, okazuje się, że ma zęby. Weterynarze byli bardzo zdziwieni, gdy zobaczyli coś takiego. Na pierwszy rzut oka nie widać, by z psem było coś nie tak.

 

Jak funkcjonuje druga jama ustna Toad? 

Choć jej druga jama ustna również się ślini, nie działa tak, jak pierwsza. Suczka nie jest w stanie jej zamknąć ani otworzyć. Tym bardziej nie jest możliwe gryzienie, mimo że posiada ona zęby. Mimo to, taki "dodatek" nie sprawia, że suczce żyje się gorzej. Nie jest dla niej bolesny, ani nie przeszkadza jej w codziennym funkcjonowaniu. Lekarze jednak chcą wciąż obserwować i kontrolować stan Toad. To, że teraz nie odczuwa ona dyskomfortu z powodu drugiej jamy ustnej, nie oznacza, że nie ulegnie to zmianie. W szczególności, że weterynarze zauważyli w niej popękane zęby. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak odkryto wadę suczki? 

Toad została porzucona. Gdy została znaleziona, była bardzo wystraszona, w wyniku czego przejawiała wobec ludzi agresję. Jednak gdy nabrała zaufania, udało się ją zabrać i się nią zaopiekować. Dopiero po chwili zauważono, że suczka posiada dwie jamy ustne. Stała się ona pupilem Heather Hernandez, która jest założycielką charytatywnego centrum ratunkowego dla zwierząt - Mutt Misfits.  

Mimo swojej wady Toad korzysta z życia. Jest bardzo towarzyska. Ma już 5 lat i jest oczkiem w głowie swojej właścicielki. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  2. Michał Szpak pokazał młodszą siostrę. Tak PIĘKNYCH oczu nie ma chyba żadna 19-latka!
  3. Zbigniew Wodecki zaczynał od Bacha. Lubił wracać tam gdzie był
  4. Lokalna społeczność właśnie pogrążyła się w głębokiej żałobie. Zmarł zasłużony dla regionu Jan
  5. Bohater M jak miłość umiera na naszych oczach! Dramatyczne sceny w szpitalu
  6. Fatalne informacje dla Jackowskiego, ale jeszcze gorsze dla Polaków. Pogoda pogarsza się na naszych oczach

Źródło: WEBNIUSY

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News