Wstrząsające, co on zrobił temu psu. "Jak kamieniem do wody"

Wstrząsające, co on zrobił temu psu. "Jak kamieniem do wody" Źródło: pxhere/CC0 Public Domain

Pies został potwornie skrzywdzony przez zwyrodnialca. Sprawca wielokrotnie znęcał się nad zwierzęciem i mimo wielu próśb przechodniów, nie przestawał katować bezbronnego czworonoga. To, co zrobił bezbronnemu zwierzęciu, jest wstrząsające.

Pies był wielokrotnie wrzucany do rzeki w Braniewie, za każdym razem jak wychodził na ląd mężczyzna chwytał go z kark i z powrotem wrzucał go do zimnej wody. W oczach zwierzęcia widać było przerażenie, próbowało uciekać, lecz z marnym skutkiem.

Pies stał się ofiarą zwyrodnialca

Cała sytuacja wydarzyła się w miejscowości Braniewo (województwo warmińsko-mazurskie). To tam pies został okrutnie potraktowany przez mężczyznę. Przestępstwo zostało zarejestrowane na telefonie przez jednego z przechodniów, a na filmiku widać, że mimo jego licznych próśb, napastnik nie zaprzestawał swojego bestialskiego procederu. 

Całe zdarzenie wyglądało bardzo brutalnie, można się tylko domyślać, jak cierpiał czworonóg. Właściciel psa bez skrupułów chwyta zwierzę, unosi do góry i po chwili bezlitośnie ciska nim w wodę.

- Piesek musi być na jakiejś lince, bo na nagraniu widać, że mężczyzna ciągnie do siebie psa znajdującego się w wodzie, gdy psiak wydostaje się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulonego psa w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody -pisze na Facebooku OTOZ w Braniewie.

W tle całego zajścia słychać przerażone krzyki świadków zdarzenia, którzy proszą okrutnego mężczyznę o zostawienie psa w spokoju. Ten jednak pozostał głuchy na ich prośby i dalej torturował zwierzę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna czekają surowe konsekwencje

Na miejsce zdarzenia przyjechali inspektorzy z towarzystwa ochrony zwierząt oraz funkcjonariusze policji. W momencie, w którym mężczyzna spostrzegł policjantów podjął ucieczkę, lecz z marnym skutkiem. Zwierzęciem zaopiekowali się pracownicy OTOZ. 

Sprawcą całego zdarzenia okazał się być 27-letni mężczyzna, który w chwili wykonywania przestępstwa był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi przestępcy. Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Prawdopodobnie właśnie taki zarzut usłyszy właściciel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News