Zobaczył w lesie dół i na szczęście do niego zajrzał. Uratował tym ich życie

Zobaczył w lesie dół i na szczęście do niego zajrzał. Uratował tym ich życie Źródło: flickr/marcin_polak/

Pies jest zwierzęciem, który najczęściej doświadcza nienawiści z strony ludzi. Choć często nie wiadomo, czym tak naprawdę sobie na to zasłużyły, te czworonogi są traktowane jak niechciany przedmiot. Ten mężczyzna odkrył coś przerażającego i postanowił nie być obojętnym.

Pies bez dachu nad głową często, zamiast przykuć uwagę i wywołać współczucie u ludzi, działa w zupełnie odwrotny sposób. Wielokrotnie zdarza się, że widok błąkającego się czworonoga odstrasza, a ludzie, zamiast udzielić mu pomocy, starają się go przegonić. Na całe szczęście, wciąż zdarzają się tacy, którzy wobec takiego zwierzaka nie potrafią przejść obojętnie. Tak też było w przypadku tego mężczyzny, który postanowił zareagować, gdy na jego drodze pojawił się bezdomny pies. Nie podejrzewał jednak, że odkryje coś tak zaskakującego. 

Bezdomny pies prosił o pomoc 

Pewien mężczyzna mieszkający na co dzień w Finlandii pewnego dnia spostrzegł na swojej drodze psa, który jego zdaniem ewidentnie potrzebował pomocy. Gdy zobaczył, że czworonóg kieruje się w stronę lasu, udał się za nim, by chociaż go nakarmić. Mężczyzna nie miał najmniejszych wątpliwości, do tego, że zwierze jest strasznie wygłodzone, jednak gdy tylko próbował dać mu pożywienie, ten w popłochu odchodził. Fin zdecydował się jednak nie rezygnować i do samego końca podążał za bezdomnym psiakiem.  

Zaskakujące odkrycie w dole ziemi 

Po jakimś czasie pies zatrzymał się, tuż obok dziury w ziemi. Fin postanowił zajrzeć, do środka, by przekonać się, co takiego może tam się znajdować. Uprzednio zauważył, że zwierzak jest suczką, która ewidentnie urodziła i to całkiem niedawno. Jego myśli szybko znalazły potwierdzenie, bowiem w dziurze mężczyzna znalazł aż 9 przerażonych szczeniaków. Po takim odkryciu zdecydował się podjąć stanowcze kroki i już po chwili zawiadomił odpowiednie służby.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Psiaki trafiły pod specjalną opiekę 

Po zbadaniu szczeniaków okazało się, że mają pchły i robaki. Lekarze szybko zajęli się ich leczeniem. Specjaliści przyznali, że gdyby mężczyzna nie zareagował, zwierzaki zmarzłyby z wychłodzenia. Ratownicy zaczęli błyskawicznie działać z psiakami, zaczynając od odrobaczenia i przechodząc do oswajania ich z kontaktem z ludźmi. Szczeniaki były nieufne i bały się kontaktów z człowiekiem. Specjaliści natomiast pracują nad tym, by zmienić dotychczasowe zachowanie maluchów, a gdy tylko ulegnie ono poprawie, szczeniaki będą mogły trafić do kochających właścicieli.  

screen/kochamyzwierzaki/

screen/kochamyzwierzaki/

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

Źródło: KOCHAMYZWIERZAKI

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News