Psy czystsze niż męska broda? Zaskakujące wyniki badania

Psy czystsze niż męska broda? Zaskakujące wyniki badania Źródło: pixabay/jaclou_dl/

Pies ma czystszą sierść niż mężczyzna brodę? Choć brzmi to niezwykle absurdalnie, jest bardzo możliwe. Panie, których mężczyźni mają zarost, lepiej to przeczytajcie.

Pies liże swoją sierść nawet kilkanaście razy dziennie. Mężczyzna natomiast swoją twarz, a dokładniej brodę myje co najwyżej trzy razy dziennie. Czy zatem można stwierdzić, że sierść psa jest znacznie czystsza od zarostu zwyczajnego mężczyzny? Okazuje się, że całej sprawie przyjrzeli się naukowcy, którzy chcieli odkryć prawdę. 

Naukowcy przeprowadzili badania

Szwajcarscy naukowcy postanowili się nieco bardziej przyjrzeć psom i mężczyznom, jednak początkowo miało to być zupełnie pod innym kątem. Przebadanych wówczas zostało 18 mężczyzn w wieku od 18 do 78 lat oraz aż 30 psów najróżniejszych ras. Po wykonaniu badania, specjaliści dostrzegli coś niezwykle zaskakującego. 

Pies jest czystszy niż mężczyzna? 

Okazało się, że u każdego z mężczyzn, którzy wzięli udział w badaniu - warto zaznaczyć, że każdy z nich miał brodę i to ona była głównym obiektem badań - wykryto bardzo wysoką liczbę bakterii, a u siedmiu z nich kolonie drobnoustrojów, które mogłyby zagrażać ich zdrowiu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nieco inaczej sprawa przedstawiała się w przypadku czworonogów, bowiem tylko u 23 z nich stwierdzono wysoki poziom bakterii, a u siedmiu ilość umiarkowaną. Zdawać by się mogło, że pies, który często przebywa na dworze i ma kontakt z ziemią czy roślinnością, a także różnymi znacznie mniejszymi organizmami, posiada o wiele więcej bakterii niż człowiek. Prawda jednak okazuje się zupełnie inna i to właśnie sierść czworonogów jest czystsza niż męska broda. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Wyjątkowa Polka nie żyje. Telewizja publiczna przekazała rozrywające serca rodaków wiadomości
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: PSY

Następny artykuł