Pies, który cierpiał na wyjątkowo rzadkie schorzenie, podbił serca milionów. Teraz jego właściciele z łzami w oczach przekazali tragiczną wiadomość

Pies, który cierpiał na wyjątkowo rzadkie schorzenie, podbił serca milionów. Teraz jego właściciele z łzami w oczach przekazali tragiczną wiadomość Źródło: Facebook/Jax the Happy Akita

Pies miał bardzo nietypową chorobę. Użytkownicy mediów społecznościowych pokochali go w mgnieniu oka. Niestety, właściciele przekazali smutną wiadomość.

Pies Jax jest znany niemalże wszystkim użytkownikom sieci. Od dawna możemy oglądać jego zdjęcia, a kto go raz zobaczył, ten zapamiętał go na zawsze. Stał się wyjątkowy z powodu nietypowej choroby, dzięki której zyskał swoją popularność. Niestety właściciele przekazali bardzo smutne wiadomości.

Rasa akita staje się coraz bardziej popularna wśród posiadaczy czworonogów. Jej przedstawicielem był także Jax, jednak nie wyglądał on jak klasyczne akita. Miał niepowtarzalne plamy na pysku, które były spowodowane nietypową i bardzo rzadko spotykaną chorobą.

Odszedł pies Jax

Na Facebooku właściciele czworonoga poinformowali o tym, że Jax niestety nie żyje. W ostatnim tygodniu swojego życia nie chciał jeść, nie był w stanie utrzymać równowagi bez pomocy właścicieli, a jego organy przestawały prawidłowo funkcjonować. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Właściciele zmuszeni byli podjąć bardzo trudną decyzję. Postanowili skrócić męki Jaxa i go uśpić. Dziś pies biega już za Tęczowym Mostem.

- Jak wielu z was mówiło, jak bardzo kocha Jaxa, chociaż go nigdy nie spotkało. Dziękujemy wszystkim, którzy go wspierali. Jax walczył tak długo, jak mógł, ale organizm go zawiódł. Zanim odszedł, obdarował nas swoim ostatnim wielkim uśmiechem, tak jakby chciał powiedzieć, że wszystko będzie dobrze - możemy przeczytać we wpisie. 

Jax był znany ze swoich charakterystycznych plam na pyszczku. Były one spowodowane bardzo rzadkim syndromem UVD. Podczas tej choroby system immunologiczny produkuje przeciwciała zwalczające komórki pigmentowe w skórze. Przy tej dolegliwości u psów bardzo często występują plamy na sierści.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Pod wpisem na Facebooku o śmierci psa pojawiło się wiele komentarzy. Nieznani właścicielom Jaxa ludzie wysyłają bardzo dużo ciepłych słów i pięknie opisują, jak dużą rolę Jax odegrał w ich życiu. Dzięki niemu wielu psich opiekunów dowiedziało się o istnieniu tej niezwykle rzadkiej choroby i mogli przez to łatwiej zdiagnozować swoje czworonogi. Przykład Jaxa udowodnił nam też, że nawet bardzo chory psiak mógł skraść nam nasze serca swoim szeroko uśmiechniętym pyszczkiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: wprost

Następny artykuł