3 przerażające powody, przez które nie powinieneś pozwalać psu lizać się po twarzy. Straszne choroby

3 przerażające powody, przez które nie powinieneś pozwalać psu lizać się po twarzy. Straszne choroby Źródło: Pixabay.com/skeeze

Pies jak żadne inne zwierzę uwielbia okazywać swojemu właścicielowi uczucia. Jednym ze sposobów jest oczywiście lizanie, nierzadko po twarzy. Nikt nie powinien się na to godzić - takie zachowanie może mieć okropne skutki.

Pies nie bez powodu jest nazywany prawdziwym przyjacielem człowieka. To wyjątkowo mądre zwierzę, które potrafi obdarzyć opiekuna wyjątkowym uczuciem. Chyba każdy widział, jak potrafi przywitać właściciela po powrocie domu czy zacząć lizać go po twarzy ze szczerym uczuciem. Mało kto wie, że taka czułość może wywołać paskudne choroby.

Pies nie powinien nikogo lizać po twarzy. To bardzo niebezpieczne

Większość właścicieli psów bardzo pobłaża swoim pupilom, pozwalając im na różne zachowania. Często zapominają przy tym, że mimo wszystko każdy, nawet najbardziej zadbany pies, może przenosić groźne dla zdrowia ludzi bakterie i grzyby. Szczególnie dużo jest ich w pysku, o czym świadczy przykry zapach.

Dla czworonogów te zarazki są zazwyczaj niegroźne, zwłaszcza jeśli opiekun dba o higienę jamy ustnej psa. Dla ludzi mogą być jednak śmiertelnie niebezpieczne, zwłaszcza gdy zagnieżdżą się w okolicy twarzy, a szczególnie ust lub oczu. Bakterie mogą się przedostać właśnie za pośrednictwem psiego języka.

Wyjątkowo nieprzyjemne są trzy choroby, które nie tylko szpecą, ale też są trudne do wyleczenia. Warto wiedzieć, czym może się skończyć takie okazywanie miłości przez czworonoga.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te choroby są bardzo nieprzyjemne. Każdy może się nimi zarazić od psa

Jedną z mniej nieprzyjemnych chorób jest bardzo zaraźliwa infekcja grzybicza, zwana liszajem obrączkowym. Grzyb powoduje pojawienie się na skórze dużych, okrągłych plam w różnych odcieniach czerwieni. Wyjątkowo nieestetyczne przebarwienia strasznie swędzą, a co gorsza, bardzo łatwo zarazić nimi inne osoby.

Większy problem stanowi zakażenie bakterią, która wywołuje chorobę MRSA. Jednym z pierwszych objawów są czerwone krostki na powierzchni całego ciała. To bardzo niebezpieczna dla zdrowia infekcja, bowiem trudno ją wyleczyć antybiotykami, a gdy zakażenie przedostanie się do krwi, może wywołać sepsę.

Najgorszą chorobą jest jednak zarażenie bardzo groźnym i trudnym do wyleczenia gronkowcem złocistym. Tutaj objawów jest bardzo wiele: od czyraków i ropnych krost na ciele aż po zatrucia pokarmowe i wstrząs toksyczny. Przebieg leczenia jest długi oraz nieprzyjemny dla pacjenta niezależnie od miejsca wystąpienia zakażenia.

Aby uniknąć tych, a także wielu innych chorób, jakimi może zarazić pies, trzeba przestrzegać zasad higieny osobistej i zawsze po kontakcie ze zwierzęciem myć ręce. Każdy czworonóg powinien mieć kategoryczny zakaz lizania po twarzy czy podjadania wprost z talerza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje niemal najpiękniejsza kobieta na świecie. Odnaleziono jej ciało w pokoju hotelowym
  2. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska podzieliła ogromny majątek! Kto odziedziczy miliony po gwieździe?
  3. Biedronka zapowiadała wielką rewolucję. Ogromne plany legły w gruzach, fatalne informacje
  4. Marta Kaczyńska chwali się nowym członkiem rodziny. Jest taki uroczy, że nie możemy oderwać wzroku (Zdjęcia)
  5. Usłyszał zarzuty, rodzina miała dość. Dramat Ryszarda Rynkowskiego się skończy?
  6. Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Ludzie bardziej kochają psy niż innych ludzi

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News