W ten sposób pies prosi o pomoc. Nie lekceważ tego

W ten sposób pies prosi o pomoc. Nie lekceważ tego Źródło: Pixabay/ElvisClooth

Pies nie potrafi opowiadać o swoich dolegliwościach. Jednak każdy właściciel powinien być czujny i reagować na niepokojące sygnały. Jest kilka objawów, których nie wolno lekceważyć. W ten sposób czworonogi proszą o pomoc.

Pies potrafi znaleźć sposób, aby zakomunikować właścicielowi swoje potrzeby. Doskonale wie, co zrobić, aby dać znać, że jest głodny lub poprosić o wyjście na spacer. Ludzie nie zawsze potrafią właściwie odczytywać te sygnały. Są jednak symptomy, których nie wolno lekceważyć. W taki sposób czworonogi wołają o pomoc i proszą o poświęcenie im większej uwagi.

Szczekanie psa jest całkowicie naturalne. Jednak każdy właściciel potrafi dostrzec, kiedy jego pupil jest nadmiernie pobudzony i za dużo szczeka. W ten sposób pies chce ostrzec o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub dać znać właścicielowi, że czegoś się boi. Nie należy tego ignorować i warto poszukać przyczyny tego strachu.

Pies prosi o pomoc w taki sposób. Nie warto tego ignorować

Czworonogi liżą swoją sierść, aby utrzymać czystość. Kiedy pies oddaje się tej czynności zbyt często, należy udać się do kliniki weterynaryjnej. Częstą przyczyną takiego zachowania są alergie skórne. Pies, który zbyt często goni własny cień również powinien wzbudzić czujność właściciela. Okazuje się, że nie jest to zabawa, ale manifestacja zachowań obsesyjno-kompulsyjnych. Tu pomóc może behawiorysta.

Psy, które niszczą dom pod nieobecność właściciela, często są oddawane do schroniska lub nadmiernie karcone. Właściciel powinien jednak wiedzieć, że takie zachowanie jest objawem lęku separacyjnego lub oznaką, że pies domaga się większej interakcji ze swoim właścicielem i innymi zwierzętami. Jeśli nie pomogą spacery i organizacja czasu, warto zwrócić się do behawiorysty, znanego również jako "psi psycholog".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nieadekwatna agresja, nadmierny strach. Czasem może pomóc "psi psycholog"

Niektóre psy przejawiają też nieadekwatną agresję w codziennych sytuacjach i są gotowe nawet ugryźć, jeśli ich własność zostanie odebrana. Właściciel będzie musiał wykazać się dużą dozą cierpliwości. Być może pies ma negatywne doświadczenia z przeszłości lub po prostu wymaga więcej uwagi i pracy nad swoim charakterem. Podobnie jest w przypadku agresji w stosunku do innych zwierząt. 

Nadmierny strach również może wskazywać na trudną historię psa. Nie każdy właściciel próbuje rozwiązać problem swojego czworonoga, który sprawia problemy wychowawcze. Jak się okazuje, weterynarz to nie jedyna osoba, która może pomóc czworonogom. W wielu przypadkach pomocny okaże się również behawiorysta.

  1. Wzruszające słowa siostry Ani Przybylskiej. Była przy niej przez cały okres trwania straszliwej choroby
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Ferdek z "Kiepskich" wymyślił, jak zarobić i się nie narobić. Genialny pomysł rozłożył nas na łopatki
  4. Mało kto o tym wiedział. Martyna Wojciechowska ma rodzeństwo, wiemy kim są
  5. Polacy przewozili trumny. Kiedy celnicy otworzyli je na granicy, nie mogli uwierzyć
  6. Kożuchowska podzieliła się wiadomością o tragedii. "Nie mogę powstrzymać łez. Szok, żal, niedowierzanie"

 

źródło: Maryweb

Następny artykuł