Psy policyjne dostały nowy radiowóz. Wielka radość, teraz będą jeździć bezpiecznie

Psy policyjne dostały nowy radiowóz. Wielka radość, teraz będą jeździć bezpiecznie

Każdy pies służący w policji jest silny, odważny z wyjątkowo rozwiniętym słuchem i węchem. Pomagają na co dzień w patrolach i schwytaniu przestępców. Wielkopolska policja zafundowała swoim czworonogom specjalny radiowóz przystosowany specjalnie do nich.

Pies policyjny nie będzie już mógł narzekać na brak komfortu. Od maja bieżącego roku policjanci w Wielkopolsce użytkują nowoczesny samochód przystosowany do przewożenia czworonogów. Jego wyposażenie i wygląd został zaprojektowany na podstawie wytycznych funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę razem z psami. 

Mundurowy pies w radiowozie 

Radiowóz, który został stworzony dla psiaków to nieoznakowany Ford Transit. Napędza go 170-konny silnik diesla z pojemnością 2 litrów. Jednocześnie może nim podróżować aż 6 funkcjonariuszy i 5 psów. Jego wyposażenie znacznie różni się od tego, które jest w zwykłych radiowozach. Całość przystosowana jest do czworonożnych funkcjonariuszy. 

Samochód posiada pełną łączność oraz sygnalizację. Z zewnątrz nie ma żadnych oznakowań typowych dla radiowozów. W środku zostały zamontowane specjalne półki na sprzęt potrzebny do ochrony osobistej, czyli kaski i tarcze, które wykorzystuje się np. podczas zabezpieczania masowych imprez.

W części bagażowej podróżują psy. Klatki są zaprojektowane w taki sposób aby można je było łatwo wyjąć i oczyścić. Dodatkowo są bardzo komfortowe dla czworonogów. Oprócz tego samochód jest wyposażony w system nawiewu i ogrzewania, tak aby w każdych warunkach psy czuły się dobrze. 

Policja w Wielkopolsce wyróżniona

Jak do tej pory w Wielkopolsce pojawiło się tylko kilka takich aut. Wcześniej z podobnych korzystali funkcjonariusze policji w Warszawie czy Bielska-Białej. 

Jak wiadomo, policja w Polsce nie może poszczycić się wyjątkowo bogatym wyposażeniem. Psy były przewożone do tej pory transporterami mającymi po kilkanaście aut. Często warunki nie sprzyjały czworonogom i bardzo męczyły się podczas podróży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Samochody dostosowane do psów to pierwszy taki projekt w Wielkopolsce i jeden z nielicznych w Polsce. Policjanci z tego terenu mogą teraz bezpiecznie przewozić swoje czworonogi bez obaw o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Plutonu Przewodników Psów Służbowych z Oddziału Prewencji Policji szczycą się nowym nabytkiem. W tym roku oprócz nich takie samo auto otrzymają również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie
  4. Julia Wieniawa znowu zaskakuje na Instagramie. "Co Ty masz na głowie?!"
  5. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąba powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  6. Tysiące interwencji służb, widmo powodzi coraz większe. TVN ostrzega przed kolejnymi nawałnicami

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News