Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Ludzie bardziej kochają psy niż innych ludzi

Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń. Ludzie bardziej kochają psy niż innych ludzi Źródło: Fot. Pixabay.com/ID 3194556

Pies to wierny przyjaciel człowieka. Wiedzą o tym wszyscy. Dotychczas jednak frazes ten nigdy nie był potwierdzony przez badania. Tymczasem najnowsze statystyki jasno wskazują na to, że ludzie wolą psy i kochają je nawet bardziej niż... innych ludzi.

Pies to zwierzę darzone przez człowieka ogromną miłością. Potwierdzają to najnowsze badania, których wyniki zaskoczyły nawet samych naukowców. Potrafią oni jednak logicznie wyjaśnić tego typu zjawisko, które, wbrew pozorom, nie jest wcale takie dziwne.

Pies bardziej kochany przez człowieka niż inni ludzie

Naukowcy brytyjskiego uniwersytetu poprosili 256 studentów o to, aby wskazali kto według nich jest bardziej poszkodowany i komu należy się większe współczucie. W tym celu studentom zaprezentowano fikcyjne materiały sporządzone specjalnie na tę okazję.

Podczas badania studenci mieli wskazać komu współczują bardziej - bitemu dziecku, dorosłemu człowiekowi czy może psu.

 - Studenci mieli więcej empatii dla ofiar, które były dziećmi, szczeniętami lub dorosłymi psami. Najmniejsze współczucie odczuwali dla dorosłych ludzi. Wiek miał znaczenie dla empatii wobec ludzkich ofiar, ale nie psich ofiar - mówili naukowcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ku zdziwieniu autorów nietypowe badania większość wskazała właśnie psa. Jest to na pierwszy rzut oka bardzo dziwne, bowiem w końcu człowiek powinien w pierwszej chwili współczuć bardziej swojemu własnemu gatunkowi, a dopiero gatunkom słabszym. Tymczasem sprawa ma się inaczej, a naukowcy spieszą z wyjaśnieniami, dlaczego właśnie tak wyglądają wyjątkowo zaskakującego wyniki ich eksperymentu.

 - Wiele osób widzi psy jako bezbronne, niezależnie od ich wieku. Innymi słowy, zarówno młode jak i dorosłe psy postrzega się jak dzieci – nie są one w stanie bronić się samodzielnie w przeciwieństwie do dorosłych ludzi. (...) Ludzie często postrzegają zwierzęta jako niewinne i bezbronne. Kiedy pytamy (...) dlaczego wydają masę pieniędzy na swojego psa, a nie na siebie, odpowiadają: bo mój pies na to zasługuje - mówią naukowcy, a także psychoterapeuci zajmujący się życiem zwierząt, a także zgłębiający relacje pomiędzy ludźmi a zwierzętami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje niemal najpiękniejsza kobieta na świecie. Odnaleziono jej ciało w pokoju hotelowym
  2. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska podzieliła ogromny majątek! Kto odziedziczy miliony po gwieździe?
  3. Zenek Martyniuk nie może już dłużej milczeć. Ujawnia, jak było naprawdę z jego synem
  4. Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów. Księżna Kate będzie mieć czwarte dziecko?!
  5. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  6. Porażające oświadczenie byłego polskiego premiera. Lekarz zdiagnozował u niego nowotwór

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News