Dramat! Pies przyklejony do asfaltu, tragiczna akcja ratunkowa

Dramat! Pies przyklejony do asfaltu, tragiczna akcja ratunkowa Źródło: Pixabay/gmill

Pies, błąkający się po ulicach w jednym z polskich miast stał się tematem numer jeden w wielu mediach. Dramat czworonoga relacjonowało wiele osób, a to, co mu się przytrafiło sprawi, że niektórzy zaczną przecierać oczy ze zdumienia.

Pies, który zainteresował dziś tysiące osób za pośrednictwem mediów najprawdopodobniej nie miał właściciela, a dramat który spotkał zwierzaka z pewnością sprawi, że niejedna osoba będzie chciała zaoferować mu nowy dom. Akcja ratowania zwierzaka była długa i monotonna, jednak ostatecznie zaangażowani w jego sytuację, mogli przekazać społeczeństwu dobrą wiadomość.

Zdarzenie miało miejsce w Suwałkach. W pewnym momencie wolontariusze, zaangażowani w działalność fundacji "Zwierzęta Niczyje" zostali powiadomieni o czworonogu, który leży w dziwnej pozycji na ulicy, nie mogąc się ruszać. Jak się później okazało zwierzę było przyklejone do asfaltu i nie mogło się wydostać o własnych siłach. Szybko powiadomiono odpowiednie służby.

Pies był przyklejony do asfaltu. Ruszyła akcja ratunkowa

Pierwsza na pomoc zwierzakowi ruszyła fundacja, za pośrednictwem swoich wolontariuszy. Pies bardzo cierpiał, a gdyby ktoś go nie zauważył, z pewnością skonałby w męczarniach.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy leży psiak przyklejony do asfaltu. Nasza wolontariuszka pojechała na miejsce. Pies żyje! Po chwili zadzwoniła na straż pożarną. Nie czekając na pomoc wraz z Karoliną zaczęły same działać. Smarować psa olejem i po centymetrze odklejały. Przyjechała policja, wezwała raz jeszcze straż pożarna. Akcja ratunkowa trwała około godziny. Dziękujemy za pomoc straży, policjantom oraz wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy ruszyli do działania - napisała fundacja na swoim Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Całe zajście wyglądało prawdziwie wstrząsająco. Pies skamlał z bólu, nawet wtedy gdy został już niemal całkowicie odklejony dzięki pomocom wolontariuszy. Jednakże, gdy cała akcja została pomyślnie zakończona, zaczęły pojawiać się pytania, jakim cudem pies mógł znaleźć się w takiej pozycji. Pozostaje to wielką zagadką i prawdopodobnie uzyskanie odpowiedzi okaże się niemożliwe. Tymczasem organizowana jest zbiórka na rehabilitację rannego psa - w wyniku długotrwałego przyklejenia do asfaltu odniósł liczne rany, a jego pełne wyleczenie jest możliwe tylko dzięki datkom darczyńców.

Zbiórkę organizuje fundacja, która pomogła zwierzakowi. Opublikowała wszelkie szczegóły na swoim profilu na Facebooku, a pierwsze pieniądze już zaczęły wpływać. Dramat czworonoga wzbudził zainteresowanie a także współczucie tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Szpak zakochany! Gwiazdor pierwszy raz: „To był właśnie ten strzał!”
  2. Edyta Górniak ścięła włosy! Wygląda jak 20 lat temu, na początku kariery
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole poadstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News