Stary psiak ma zostać uśpiony. Jego wzrok rozrywa serce

Stary psiak ma zostać uśpiony. Jego wzrok rozrywa serce Źródło: screen Sidewalk Specials

Pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Piękna historia czworonoga Emu nigdy by nie wybrzmiała, gdyby badający go weterynarz zgodził się na eutanazję.

Pies Emu miał trudne życie. Był chorowitą, zaniedbaną przybłędą, dla której każdy dzień był koszmarem. Człowiek, który znalazł psiaka, szybko zaniósł go do weterynarza.

Oddali go z myślą o eutanazji. Weterynarz uznał, że ten pies ma żyć

Po wstępnych oględzinach lekarz przymierzał się do uśmiercenia starego już psa. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy człowiek spojrzał w oczy zwierzęcia. Serwis Kochamyzwierzaki.pl przybliża tamtą historię. Czytamy, że właśnie w chwili, gdy spojrzał na psiaka, weterynarz dostrzegł w oczętach Emu chęć życia. Zmienił zdanie uznając, że uśmiercanie psa nie ma sensu. Czytamy, że lekarz zabrał Emu na specjalne wydarzenie fundacji Sidewalk Specials. Organizacja znana jest z propagowania odpowiedzialnej adopcji zwierząt. Dzięki uczestnictwu udało się zapewnić psiakowi dodatkową opiekę.

Pies korzysta z drugiej szansy. Opiekunowie są przeszczęśliwi

Zwierzę nie spodziewało się takiego zainteresowania. Porzucona przybłęda w krótkim czasie dostała to, czego jej brakowało - najpierw opiekę medyczną, a później troskę i miłość. W końcu pojawili się chętni do adopcji Emu. - Emu kocha, gdy poświęca mu się uwagę. On potrzebuje jedynie miłości. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mało kto chce adoptować starszego psa po przejściach. Wiedzieliśmy jednak, że nie poddamy się łatwo – powiedzieli opiekunowie czworonoga. Psiak otworzył się przed właścicielami. Po kilku tygodniach zamieszkał u swoich opiekunów. Jego szczęście na tym się nie skończyło. Właściciele czworonoga zafundowali mu psią siostrę, wabiącą się Sahara. Historia z happy endem mogłaby nie mieć miejsca, gdyby nie pierwszy z weterynarzy badających psa. Zaskakujące, że tak niewiele, a nie byłoby zwierzęcego szczęścia. Morał historii jest prosty - życie psa jest wielką wartością, o które warto walczyć do końca. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Psiak dostał bez wątpienia drugą szansę od życia. Dziś może ze szczęścia machać ogonem. - Tak bardzo cię cieszymy, że stał się częścią naszej rodziny. Zrobimy wszystko, żeby czuł się z nami jak najlepiej – mówili właściciele psa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani dostaną ATAKU SERCA! Omenaa Mensah to RODZINA najważniejszej osoby w kraju
  2. Ujawniono, jak i gdzie mieszka NAJPIĘKNIEJSZA W HISTORII polska aktorka. Pospadacie z krzeseł
  3. Jackowski przepowiedział STRASZNĄ przyszłość Roberta Biedronia. Nie ma żadnych wątpliwości
  4. Syn Zenka Martyniuka chce być jak Marta Kaczyńska?! Ma się zdecydować na OSTATECZNE rozwiązanie
  5. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: kochamyzwierzaki.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News