Trudno sobie wyobrazić jego mękę. Żył dwa lata w kagańcu

Trudno sobie wyobrazić jego mękę. Żył dwa lata w kagańcu Źródło: Facebook/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "PSI RAJ" w Pasłęku

Pies przez ponad dwa lata żył przywiązany łańcuchem, bez przerwy miał na pysku kaganiec. Raz na jakiś czas ktoś mu podrzucił miskę wody i coś do jedzenia. Niewyobrażalny los zgotowała psu właścicielka.

Pies został odnaleziony dzięki aktywistom ze Schroniska dla Zwierząt z Pałęska. Wspólnie z funkcjonariuszami policji brali udział w interwencji w miejscowości pod Małdytami. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że człowiek jest w stanie zgotować taki los najlepszemu przyjacielowi człowieka. Pies żył w odosobnieniu i co najgorsze przez ponad dwa lata bez przerwy miał na sobie kaganiec. 

Pies był dwa lata w kagańcu

Funkcjonariusze z Morąga, 1 maja otrzymali zgłoszenie od pewnej kobiety, które dotyczyło zaniedbania zwierzęcia na terenie gminy Małdyty. Na miejsce zdarzenia przybyli też pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku. Okazało się, że pies jest niesamowicie zaniedbany i osamotniony. Zwierzę było wygłodzone do granic możliwości, uwiązane na bardzo krótkim łańcuchu oraz ciągle było w kagańcu, przez ponad dwa lata. Po tak długim okresie więzy wrosły w pysk zwierzęcia. Lekarz weterynarii musiał usunąć przedmiot z psa pod narkozą. 

- Otrzymaliśmy informację, że mieszkanka jednej z wsi trzyma psa w skandalicznych warunkach. Z relacji świadków wynikało, że zwierzę od dwóch lat nie miało ściąganego kagańca! Ten kaganiec dosłownie wrósł psu w ciało - opowiada Barbara Zarudzka ze schroniska Psi Raj w Pasłęku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie trwania interwencji po właścicielce nawet nie było śladu. Policja ustaliła, że kobieta przeprowadziła się, a psa zostawiła na pastwę losu. 

Opiekunowie bestialsko okaleczyli psa

"Opiekunem" psa okazała się być 44 letnia kobieta, która od razu przyznała się do stawianych jej zarzutów. Zapytana o kaganiec bezczelnie odpowiedziała, że był agresywny i gryzł kury sąsiada. Powiedziała również, że w dniu wyprowadzki od razu szukała zwierzęciu nowego domu, lecz jak przyjechała na miejsce to psa już nie było. Kobiecie za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

Obecnie pies, który nazywa się Ciapek, przebywa w Schronisku dla Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku. Czworonóg powoli uczy się żyć na nowo, bez kagańca i bez ograniczeń.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Martyna Wojciechowska przeszla PIEKLO! Byla molestowana przez znanego lekarza. Wyznanie gwiazdy doprowadzi was do placzu
  2. Kim jest zona Tomasza Sekielskiego? Stawiamy miliony, ze nie zgadniecie czym sie zajmuje
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodzily dzwieki. Zalobnicy przerazeni, interweniowal lekarz
  4. Widok grobu sp. aktora grajacego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczatki
  5. Gdzie tak naprawde mieszka teraz Michal Wisniewski? Takiej posiadlosci nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrzas, w telewizji nie widac, ze jest tak niska

Źródło: Psy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News