Dramatyczna akcja ratunkowa w polskim mieście. Pies wtopił się w świeżo wylany asfalt

Dramatyczna akcja ratunkowa w polskim mieście. Pies wtopił się w świeżo wylany asfalt Źródło: facebook.com

Pies mógł zginąć w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Bezdomny czworonóg, korzystając z dobrej pogody, chciał wygrzać się na jezdni. Nie mógł jednak podejrzewać, że znalazł się w śmiertelnej pułapce. Kiedy ugrzązł i zaczął skomleć, błagając o ratunek, zdarzył się prawdziwy cud, który ocalił mu życie.

Pies miał wielkie szczęście. W Suwałkach, które zamieszkiwał bezpański czworonóg, doszło do prawdziwego cudu, któremu piesek zawdzięcza życie. Asfalt, na którym wylegiwał się pies, zaczął się pod nim topić, a bezbronny, przylepiony zwierzak zaczął się topić. Na szczęście, bardzo szybko pojawili się ludzie, którzy mu pomogli.

Pies topił się w asfalcie na oczach mieszkańców. Tylko cud sprawił, że przeżył

Pies przylepiony do jezdni jest bardzo nietypowym widokiem. Ludzie, którzy znaleźli konające zwierzę, myśleli, że nie żyje od dawna, bo prawdopodobieństwo przeżycia będąc przylepionym do podłoża jest bardzo, ale to bardzo niskie. Na szczęście, czworonóg był jeszcze w stanie skomleć, co przekonało zgromadzonych wokół nietypowego znaleziska osób, aby wezwać pomoc, która przybyła błyskawicznie.

– Kupiłyśmy kilka litrów oleju spożywczego i polewałyśmy nim psa, smarowaliśmy też tłustą maścią, aby powoli go odklejać. Sierść odcinałyśmy nożyczkami – relacjonuje Joanna Godlewska, wolontariuszka, która znalazła się na miejscu zdarzenia.

Do wolontariuszy chcących pomóc zwierzakowi bardzo szybko dołączyli także policjanci i strażacy, którzy dołożyli wszelkich starań, aby zwierze wyszło całe i zdrowe z incydentu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piesek jest cały i zdrowy

Na mordce pieska po uwolnieniu ze śmiertelnej pułapki pojawiło się uczucie ulgi i uśmiech. Mimo że czworonóg był bezdomny, to bardzo szybko podłapał kontakt ze swoimi wyzwolicielami, którzy bawili się z nim, nakarmili go, umyli i nadali mu imię Fart, zważając na to, że zwierzę przeżyło tak dramatyczne chwile w swoim życiu.

Mimo że Fart przeżył, to przylepienie do jezdni pozostawiło ślady na jego zdrowiu i wyglądzie. Pies jednak ma wielkie szczęście, ponieważ po raz kolejny w jego życiu pojawili się dobrzy ludzie, którzy zaoferowali rehabilitację czworonoga, a także zajęcie się nim w długoterminowej perspektywie tak, aby już nie musiał błąkać się samotnie po okolicy.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  2. Pola Raksa wciąż ZACHWYCA jak dawniej! Ma prawie 80 lat, a wygląda cudownie
  3. Kinga Rusin bez stanika szaleje na Dzikim Zachodzie. Zdjęcia w sieci
  4. Sablewska w kosmicznie drogich majtkach wyznaje miłość pośladkami. Oniemiejecie (FOTO)
  5. Żona uwielbianego bohatera "Na Wspólnej" umiera. Błaga już tylko o jedno, zostało jej niewiele czasu
  6. Tragiczny finał awantury w szkole podstawowej im. Króla Maciusia. Nie żyje uczeń, wstrząsające informacje Polsatu

Źródła: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News