Nastolatkowie znęcali się nad pieskiem w wyjątkowo porażający sposób. Jest nagranie, polskie służby błagają o pomoc

Nastolatkowie znęcali się nad pieskiem w wyjątkowo porażający sposób. Jest nagranie, polskie służby błagają o pomoc Źródło: Facebook.com KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Pies padł ofiarą nastolatków, którzy znęcali się nad niewinnym zwierzęciem. Nagranie wyciekło z prywatnego telefonu i trafiło do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ). Służby proszą o pomoc.

Pies został zabrany najprawdopodobniej przez właścicielkę na spacer. Niestety, nie skończyło się to jedynie przechadzką, a traumą dla wystraszonego psa. Nagranie trafiło w ręce KTOZ, sprawę przekazano służbom.

Pies był przerażony, grupa nastolatków bezlitośnie się nad nim znęcała

KTOZ otrzymał nagranie w sobotę, 28 marca. Jak udało się ustalić, do incydentu doszło na ulicach Krakowa. Grupa nastolatków znęcała się nad zwierzęciem, ciągnięto go za szyję na smyczy i kopano. Gdy zwierzę najprawdopodobniej ze strachu zrobiło pod siebie, sprawcy nawet nie kryli śmiechu.

- Kochani, w dniu wczorajszym otrzymaliśmy to wstrząsające nagranie, na którym widzimy, jak niektóre "dzieciaki" spędzają "wolny czas". Przeraża nie tylko fakt, że obecne tam nastolatki mają doskonałą zabawę, kiedy patrzą, jak przerażone zwierzę załatwia się pod siebie, ale również to, że obecna tam najprawdopodobniej właścicielka zwierzęcia nie reaguje na te "zabawy" ze zbytnim przekonaniem - napisano w poście na Facebooku KTOZ.

KTOZ zgłosiło sprawę na policję, służby proszą o pomoc

KTOZ zapowiedział zgłoszenie sprawy na policję. Jak poinformowano na fanpage'u Towarzystwa, dzięki osobie, która nadesłała nagranie, udało się ustalić tożsamość dwóch sprawców znęcania się nad zwierzęciem. Poproszono o pomoc w zidentyfikowaniu pozostałych uczestników incydentu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jednak jeżeli ktoś posiada informację, co do reszty osób tam zgromadzonych, prosimy o kontakt z nami, bo uważamy, że nie tylko osoba, która trzyma psa na smyczy, powinna ponieść konsekwencje, ale również wszyscy obecni, którzy nie zareagowali na to, że zwierzęciu dzieje się krzywda - napisano na fanpage KTOZ.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
2. Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewał

Jeśli okaże się, że są to osoby pełnoletnie, grozi im nawet do trzech lat więzienia. Nie podano również informacji na temat tego, kiedy zostało wykonane nagranie. Jeśli do incydentu doszło po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, możliwe są także dodatkowe kary.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Beagle został przyłapany na gorącym uczynku. Ukryta kamera nagrała psa, gdy właścicieli nie ma w domu
  2. Gdy zaczął dorastać, jego wygląd przestał się zmieniać. Owczarek niemiecki na zawsze pozostanie szczeniakiem
  3. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Córka Kasi Kowalskiej drugi raz walczy o życie. Były cztery reanimacje
  6. Na plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenie

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News