W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia

W zmrożonej bryle ziemi przez 18 tysięcy lat ukryty był pies. Natychmiast oddano go do badań naukowców, niebywałe doniesienia Źródło: twitter.com/Centre for Palaeogenetics

Pies z Syberii znalazł się na ustach mediów z całego świata. Szczeniak, który przez 18 tysięcy lat spoczywał w bryle lodu został znaleziony przez rosyjskich archeologów prowadzących badania w okolicach rzeki Indigirka w Jakucji. Szczeniak, nazwany Dogor został przekazany szwedzkim naukowcom, którzy doszli do niesamowitych wniosków.

Pies Dogor jest prawdziwą sensacją świata nauki. Zwierzę zostało znalezione w bryle lodu, która liczyła sobie 18 tysięcy lat. Najprawdopodobniej jest to mieszanka wilka i psa domowego. Obecnie znalezisko przechodzi liczne badania, a naukowcy dochodzą do niesamowitych wniosków.

Pies spoczywał 18 tysięcy lat w bryle lodu. Archeolodzy byli zdumieni

Archeolodzy, szukający na Syberii pamiątek po czasach prehistorycznych, nie mogli sobie wymarzyć bardziej zdumiewającego odkrycia. W bryle lodu ukrytej w rzecze Indigirka odnaleźli dobrze zachowane zwłoki psa. Chłód i wieczna zmarzlina tak dobrze zakonserwowały zwierzę, że zachowała się jego sierść, nos, mięśnie, a także wszystkie organy wewnętrzne.

To zdumiewające znalezisko zostało przekazane do analizy szwedzkim naukowcom, którzy również nie posiadali się ze zdumienia na widok tak dobrze zachowanego prehistorycznego okazu. Zwierzę mogło być formą ewolucyjną między wilkiem a psem domowym, ponieważ nie da się jednoznacznie stwierdzić gatunku tego okazu. Przeprowadzono szereg badań DNA, a w sprawie Dogora pojawiło się wiele spekulacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szwedzcy naukowcy badają psiaka

Według ustaleń Szwedów, porównanie Dogora do obecnie znanych gatunków zwierząt jest wyjątkowo trudne, ponieważ w jego kodzie DNA znajdują się geny pokrewne z tymi, które występują dziś zarówno u psa, jak i u wilka. Możliwe więc, że mowa o zupełnie innym, nieznanym dotychczas gatunku zwierzęcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

- Nie potrafimy powiedzieć, czy to pies, czy wilk. A może to ich wspólny przodek? - napisali na Twitterze szwedzcy naukowcy.

Z kolei Rosjanie, którzy odpowiadają za znalezienie psa na bieżąco śledzą doniesień ze strony swoich szwedzkich kolegów.

- Jesteśmy zaintrygowani. Co, jeśli to pies? Nie możemy doczekać się kolejnych wyników - mówi Siergiej Fedorow z Północno-Wschodniego Uniwersytetu Federalnego w Jakucku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pazerny nastolatek wystawił matce rachunek za obowiązki domowe. Tak go załatwiła, że odebrało mu mowę
  2. "Córka" Strasburgera komentuje narodziny jego dziecka. Wyjawia prawdę o jego ojcostwie
  3. Błaga już tylko o modlitwę i pilną pomoc. Rodzinny koszmar gwiazdy "M jak miłość", trwa dramatyczna walka o życie
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniej

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News