Ujawniono największy sekret "Czterech pancernych i psa". Chodzi o psa, który grał Szarika

Ujawniono największy sekret "Czterech pancernych i psa". Chodzi o psa, który grał Szarika Źródło: .

Pies, który grał w serialu "Czterej pancerni i pies" skrywa wiele tajemnic, tak samo jak aktorzy, którzy grali w tej kultowej produkcji. Sekrety Szarika wychodzą na jaw.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a nawet znalazło się dla niego miejsce w czołgu. Polski serial, który prawie 50 lat po zakończeniu emisji nadal jest oglądany z zainteresowaniem przybliżył wszystkim telewidzom postać psa. Za sprawą Szarika zmieniło się oblicze zwierząt w polskich produkcjach kinowych i telewizyjnych.

"Czterej pancerni i pies" to serial uwielbiany przez starsze pokolenie Polaków. Udało mu się zdobyć dużą popularność również za granicami kraju, a kwestie wypowiadane przez bohaterów są do dzisiaj wykorzystywane w mowie potocznej.

Najpopularniejszy pies w całym kraju

W momencie, kiedy na ekranach Janek pojawił się z psem, wiadomo było, że Szarik stanie się jedną z głównych postaci serialu. I odegrał on niemałą rolę, dzięki niemu czołgiści wielokrotnie wychodzili z opresji i stawiali czoło przeciwnikom.

Szarik był grany przez trzy psy, każdy z nich był przedstawicielem rasy owczarek niemiecki. Swoje imię zawdzięcza temu, że gdy był szczeniakiem wyglądał, jak mała puchata kuleczka, a "szarik" z języka rosyjskiego oznacza właśnie kuleczkę lub balonik. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trymer, Atak i Spik - tak nazywali się psi aktorzy wcielający się w postać Szarika. Najczęściej na ekranie pojawiał się Trymer. Atak był wykorzystywany w scenach, gdzie potrzebna była duża prędkość i wzmożone pokłady wysiłku. 

Największy sekret Szarika został ujawniony

Dzisiaj grzeje: 1. Miss Polski została zamordowana! Psychofan zasztyletował ją w biały dzień
2. Pyrkosz miał 17-letnią żonę. Jej losy po jego śmierci są smutne

To, co może najbardziej zaskakiwać, to wiadomość, że Trymer nie przepadał za swoim serialowym opiekunem Jankiem. Pies nie lubił aktora i bardzo ciężko było nagrywać sceny, w których na przykład Szarik lizał Janka po rękach. Wtedy na pomoc przychodził kogel-mogel, którym aktor musiał sobie smarować ręce, żeby Trymer wykazał nimi jakiekolwiek zainteresowanie. Gdyby nie ten przysmak, z pewnością inaczej zapamiętalibyśmy kultowego Szarika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz trywialną rzecz na prawku? Na kontroli SPORO zapłacisz
  2. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował
  3. Dlaczego Katarzyna Dowbor spisała testament? Prawda jest bolesna
  4. Przez 63 lata była żoną Kobuszewskiego. Jest źle
  5. Królowa polskiej mafii właśnie ujawniła wielką tajemnicę. Piotr Woźniak-Starak miał co do niej poważne plany

źródło: wp

Następny artykuł