Media podały nieoczekiwaną wiadomość. Pies zaraził się koronawirusem

Media podały nieoczekiwaną wiadomość. Pies zaraził się koronawirusem Źródło: Unsplash.com Liam Burnett-Blue

Pies został zarażony koronawirusem, pierwsze testy potwierdziły obecność wirusa w organizmie zwierzaka. Weterynarze prowadzą dalsze badania, to pierwszy taki przypadek.

Pies został zarażony koronawirusem, pierwsze testy dały pozytywny wynik. Zwierzę zostało odizolowane i przechodzi kwarantannę w jednej z lecznic weterynaryjnych. Trwają szczegółowe badania, to pierwszy taki przypadek. Właściciel czworonoga również jest chory.

Pies zaraził się koronawirusem

Informacje o psie zarażonym koronawirusem obiegły światowe media. Próbki pobrane od czworonoga z HongKongu potwierdziły, że zwierzę zostało zarażone koronawirusem Covid-19. Zwierzak został poddany kwarantannie w lecznicy dla zwierząt, weterynarze prowadzą dalsze badania, by ustalić jak doszło do zakażenia. Nie wiadomo,jakiej rasy jest pies oraz kto jest jego właścicielem, potwierdzono tylko, że opiekun zwierzaka również jest zarażony. Władze miasta zostały poinformowane o przypadku, zaleciły poddanie kwarantannie wszystkich zwierząt domowych, u których właścicieli potwierdzono obecność koronawirusa.

- To pierwszy potwierdzony przypadek wykrycia koronawirusa u zwierzęcia domowego - poinformowała agencja Bloomberg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pies został poddany kwarantannie

Nie wiadomo, czy zwierzę zaraziło się od człowieka czy przez kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami lub powietrzem. Istnieje również prawdopodobieństwo, że pobrane od zwierzaka próbki uległy zanieczyszczeniu jeszcze przed przeprowadzeniem badań. Weterynarze podkreślają, że jak do tej pory choroba u psa przebiega bezobjawowo. Trwają ponowne testy i szczegółowe badania.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekło nieznane zdjęcie Pawła Królikowskiego. Nie da się oderwać wzroku
2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał

Epidemia nowego koronawirusa rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Już dawno dodarła do Europy, niedawno światowe media obiegły niepokojące informacje z Włoch, gdzie liczba zarażonych wzrasta z każdym dniem. O Covid-19 wciąż krąży wiele niewiadomych. Naukowcom nie udało się ustalić jednego źródła zakażenia, nie są znane również dokładne schematy rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli badania wykażą, że pies zaraził się od swojego właściciela, będzie to pierwszy przypadek na świecie, kiedy zwierzę zaraziło się koronawirusem od człowieka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Ostatni, nigdy wcześniej niepublikowany wywiad z Pawłem Królikowskim. Trudno powstrzymać łzy
  4. Dzięki niej oglądaliśmy uwielbiane seriale, teraz media obiega najgorsza wiadomość. Niestety, nie żyje
  5. Nie żyje 3-tygodniowa Oliwka. Jej matka patrzyła jak umiera
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

źródło: RMF FM

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News