Pies był zamknięty 2 dni na balkonie bez pożywienia i wody. Reakcja służb jest oburzająca, Polacy nie wierzą własnym oczom

Pies był zamknięty 2 dni na balkonie bez pożywienia i wody. Reakcja służb jest oburzająca, Polacy nie wierzą własnym oczom Źródło: Facebook / Praga Południe na sygnale

Pies został uwięziony na czas świąt na balkonie przez właścicieli. Mieszkańcy bloku i przechodnie, którzy usłyszeli jego wycie i skomlenie, postanowili wezwać służby. Reakcja policji oburzyła internatów. Nie zostawiają na funkcjonariuszach suchej nitki.

Pies był uwięziony przez dwa dni na balkonie mieszkania na warszawskiej Pradze Południe. Na cierpienie wyjącego i skomlącego zwierzęcia zareagowali mieszkańcy bloku i przechodnie. Wezwali odpowiednie służby. Policja po wejściu na balkon nakarmiła zwierzę, dała mu koc, po czym zostawiła go tam, tłumacząc się przepisami prawnymi. Internauci są oburzeni reakcją funkcjonariuszy. Nie wierzą w ich wyjaśnienia i nie pozostawiają na nich suchej nitki.

Pies męczył się przez kilka dni

Historia zwierzęcia pozostawionego na pastwę losu na zimnym balkonie poruszyła tysiące Polaków. Tym bardziej, że służby, które zostały wezwane na ratunek, uznały, że nie mogą zabrać zwierzęcia. Nakarmili czworonoga i dali mu ciepły koc, po czym zostawili go uwięzionego. Chociaż piesek w końcu z niewiadomych przyczyn zniknął z balkonu, to sprawa wywołała lawinę komentarzy w sieci.

Internauci nie wierzą, że policjanci nie mieli uprawnień, aby zabrać uwięzione i wystawione na mróz zwierzę. W trakcie upałów psy bywają wyciągane z zamkniętych samochodów. Mroźna pogoda również może być powodem do stwierdzenia znęcania się nad zwierzętami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przepisy prawne mówią inaczej

- W naszym kraju nie ma szczegółowego zakazu, ale trzymanie psa na balkonie w upał jest traktowane po prostu jako przestępstwo - tłumaczył na łamach Faktu24 Michał Dąbrowski z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Dzisiaj grzeje: 1.Dramat w domu Justyny Steczkowskiej. Nie jest dobrze, ręce same opadają

2. Mama Zenka Martyniuka niespodziewanie złapała za mikrofon na antenie TVP. Niezwykłe wydarzenia na scenie

W ustawie o ochronie zwierząt wśród przykładów znęcania się na zwierzętami znajduje się zapis: „wystawienie zwierzęcia na niekorzystne warunki atmosferyczne, które zagrażają jego życiu lub zdrowiu”. Dlatego pozostawienie zziębniętego psa uwięzionego na balkonie bez schronienia przed deszczem i wiatrem przez dwa dni może być interpretowane jako forma znęcania się nad zwierzętami, co z kolei daje służbom prawo do reagowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rakotwórcza substancja w mięsie. Eksperci ostrzegają
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Dagmara z "Królowych życia" grubo przesadziła. Oszpeciła Edzię
  4. Twój kot ciągle ugniata Cię łapkami? Znaczenie tego zachowania jest niezwykłe, każdy właściciel musi je poznać
  5. Młody tata wyszedł z córeczką na spacer. Do domu wrócił bez niej, porażające informacje z polskiego miasta

Źródło: FAKT

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News