Zauważyłeś psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie? Koniecznie musisz zrobić 5 rzeczy

Zauważyłeś psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie? Koniecznie musisz zrobić 5 rzeczy Źródło: publicdomainpictures.net Robert Kraft

Pies, który podczas upałów znajduje się w zamkniętym, nagrzanym samochodzie, jest narażony na olbrzymie niebezpieczeństwo. Jeśli przechodzisz koło auta i widzisz uwięzione zwierzę, nie bądź obojętny. Bezmyślność właściciela może skutkować śmiercią czworonoga. Żeby uratować mu życie, musisz zrobić pięć rzeczy.

Pies zostawiony przez właściciela w rozgrzanym samochodzie jest właściwie skazany na śmierć. Gdy tylko słupek rtęci przekracza 25 stopni, w mediach podnoszony jest temat pozostawiania w aucie dzieci. Mało osób pamięta jednak o tym, że zarówno dla najmłodszych, jak i dla czworonogów, nawet kilkanaście minut w takiej temperaturze może skończyć się tragedią. We wnętrzu rozgrzanego samochodu, w ciepłe dni temperatura dochodzi nawet do 60 stopni. Pojazd staje się piekarnikiem bez możliwości ucieczki.

Pies w nagrzanym samochodzie jest skazany na śmierć

Pies, w przeciwieństwie do człowieka, nie posiada gruczołów potowych, które mogłyby pomóc w schładzaniu organizmu poprzez wydzielanie potu. Nawet krótkie pozostawienie go w aucie może skończyć się udarem słonecznym. Każdego lata mówi się o 40 tysiącach uśmierconych w ten sposób psów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeśli zauważysz auto, w którym uwięziony jest zwierzak, nie wahaj się. Twoja natychmiastowa pomóc może okazać się bezcenna. Działania rozpocznij od spisania marki, modelu, koloru i rejestracji samochodu. Dobrym pomysłem będzie także zrobienie zdjęcia. Jeśli parking znajduje się w pobliżu sklepu, dobrym pomysłem będzie poinformowanie obsługi o incydencie. Właściciel psa zostanie w takiej sytuacji wezwany przez głośnik.

Nie spuszczaj psa z oka. Jeśli kierowca pojawi się przed podjęciem kolejnych kroków, koniecznie poinformuj go, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Jeśli mimo upływu czasu zwierzak pozostaje w samochodzie, koniecznie zawiadom o tym fakcie policję. Cały czas obserwuj, w jakim stanie jest pies i reaguj na bieżąco. Być może konieczne będzie natychmiastowe uwolnienie czworonoga.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus na Pierwszej Komunii. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2.Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Narażenie zwierzęcia na utratę zdrowia lub życia jest w Polsce czynem karalnym. Bezmyślnemu właścicielowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeśli widzimy zwierzę pozostawione w samochodzie, nie bójmy się działać. Każdy z nas ma prawo reagować, by przeciwdziałać przestępstwu, w tym przypadku nawet wybijając szybę. Uratowanie życia zwierzęciu powinno być priorytetem. Uzasadnionym działaniem będzie także telefon pod numer alarmowy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  2. Na obrazku ukrył się kot. Tylko 1 na 100 osób potrafi go znaleźć
  3. W ostatniej chwili przedłużono zakaz aż do końca lipca. Decyzja zaboli wielu Polaków
  4. Właśnie wprowadzono ostrzeżenia najwyższego stopnia. Porażające informacje dla wielu Polaków
  5. Pilny komunikat ministra edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, zaskakująca decyzja
  6. Psy uratowane z Radys pilnie potrzebują nowych domów. Nie należy obawiać się kosztów leczenia zwierzaków


Źródło: Podaj.to/Ulica Ekologiczna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News