Co zrobić, żeby pies nie bał się wystrzałów w Sylwestra? Weterynarz ma kilka prostych rad

Co zrobić, żeby pies nie bał się wystrzałów w Sylwestra? Weterynarz ma kilka prostych rad Źródło: unsplash

Pies każdego roku kuli się ze strachu i chowa pod łóżkiem, gdy pojawiają się na zewnątrz pierwsze wystrzały w sylwestrową noc? Twój zwierzak wtedy się boi, ale weterynarze zdradzają, jak można pomóc swojemu ukochanemu czworonogowi przeżyć ciężkie chwile.

Pies pod wpływem wybuchów fajerwerków może się niesamowicie przestraszyć. Każdego roku w pierwszy dzień stycznia schroniska pękają w szwach od psów, które przestraszone hałasem uciekły od swoich opiekunów. Dlatego tak ważne jest, by przygotować się przed Sylwestrem na to, co może się wydarzyć. 

Pies nie spędza Sylwestra na zabawie 

Chociaż Sylwester dla nas jest nocą przepełnioną zabawą i beztroską, to pies nie odczuwa tego w taki sam sposób, jak my. Głośne wystrzały odpalanych fajerwerków mogą spowodować, że psy będą drżeć ze strachu. W przypadku bardzo wylęknionych psiaków trzeba zrobić wszystko, by zagwarantować im bezpieczeństwo w głośną noc. Jeżeli w Sylwestra ty i pies wybieracie się na spacer wieczorem, pamiętaj, żeby miał na sobie adresatkę, która w przypadku zaginięcia będzie kluczowa dla odnalezienia opiekuna. 

Jak sprawić, by pies nie bał się w Sylwestrową noc?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kilka dni przed Sylwestrem warto udać się do weterynarza, porozmawiać o problemie i zapytać o możliwość podania środków uspokajających. Są to preparaty ziołowe, całkowicie bezpieczne dla psów - powiedziała Katarzyna Plewka z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Kynologicznego. 

Jeżeli wiesz, że twój pies bardzo boi się wystrzałów, teraz jest ostatnia chwila na to, żeby udać się do weterynarza, który wspomoże nas lekami dla czworonoga. Przyjmowanie środków uspokajających powinno zacząć się kilka dni przez Sylwestrem.

- Przede wszystkim w Sylwestra ostatni spacer należy odbyć ok. godz. 20.00. Strzały nie są wtedy jeszcze bardzo intensywne i zwierze nie powinno się stresować ani bać. Trzeba też trzymać pupila na smyczy, pod kontrolą. W przeciwnym razie ogłuszony wystrzałem może uciec i wpaść pod samochód lub po prostu się zgubić - dodała Katarzyna Plewka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono całą prawdę o mężu Danuty Holeckiej. Dziennikarka wolałaby, żeby nikt się o tym nie dowiedział
2. Nagła śmierć w święta w rodzinie królewskiej. Miał zaledwie 47 lat

Pies, będąc razem z nami w domu podczas Sylwestrowej nocy, może czuć się bezpieczniej jeśli będzie wiedział, że ma swoje wsparcie w opiekunie. Jeśli zwierzęta przebywają tylko na zewnątrz, noc sylwestrowa jest jedną z tych, które psy powinny spędzić w zamkniętym pomieszczeniu. Znajdująca się na podwórku buda nie będzie wystarczająca, by pies nie słyszał hałasu. Warto pomyśleć o wykorzystaniu przynajmniej garażu czy piwnicy jeśli nie chcemy, by pupil wchodził do domu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Świąteczne wiadomości o Marcie Kaczyńskiej podburzyły wielu Polaków. Zwrócili uwagę na jeden, bardzo ważny szczegół
  4. Najsmutniejsze święta w rodzinie Królikowskich. Żona aktora nie przestaje walczyć, ostatnie pół roku było dla niej koszmarem
  5. Świąteczna tragedia. Mama patrzyła, jak umierają jej małe dzieci i mąż

źródło: superexpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News