Przez godzinę samochód krążył po osiedlu na wstecznym biegu. Policjanci w końcu go zatrzymali i zdębieli, kiedy zobaczyli, kto był kierowcą

Przez godzinę samochód krążył po osiedlu na wstecznym biegu. Policjanci w końcu go zatrzymali i zdębieli, kiedy zobaczyli, kto był kierowcą Źródło: youtube/Good Morning America

Pies został schwytany przez policjantów w kompletnie niespodziewanych okolicznościach. Zwierzak był w samochodzie, który przez godzinę krążył na wstecznym biegu.

Pies wbiegł do otwartego samochodu z odpalonym silnikiem. Gdy zwierzak wskoczył do środka, prawdopodobnie poruszył dźwignię automatycznej skrzyni biegów, w wyniku czego auto zaczęło krążyć. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, gdy zastali ten niecodzienny widok.

Auto jeździło na wstecznym po osiedlu. Okazało się, że za kierownicą siedział pies

Do tego zaskakującego zdarzenia doszło na Florydzie (USA) na osiedlu w Port St. Lucie. Dziwnie zachowujące się auto zauważyła Anne Saboul. Myślała, że za kierownicą jest dziecko, lub przyszły kierowca, który próbuje się nauczyć jeździć, ale przerosło go zadanie obsługi automatycznej skrzyni biegów.

- Na początku widziałam jak ktoś się wycofuje, ale potem kierowca nadal to kontynuował - relacjonowała Saboul.

Kobieta wezwała policję. Na miejsce przyjechała również Straż Pożarna. Policjanci od razu zauważyli kto kieruje pojazdem i czekali na dogodny moment na zatrzymanie pojazdu. W końcu samochód z psem za kierownicą staranował skrzynkę pocztową. To spowolniło na chwilę auto i pozwoliło funkcjonariuszom zatrzymać zwierzęcego kierowcę.

Na szczęście straty były niewielkie. Dlatego nie powinno się zostawiać odpalonego auta

Funkcjonariusze czym prędzej podbiegli do auta i otworzyli drzwi. Ze środka wybiegł spanikowany, czarny labrador Retriver. Wiadomo, że pies "kierował" autem przez jakąś godzinę. Na szczęście straty były niewielkie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Auto było nieco poobijane, bo oprócz skrzynki pocztowej staranowało także kilka śmietników. Oprócz tego, nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Właściciel auta obiecał, że naprawi sąsiadowi skrzynkę pocztową. Na szczęście pies przypadkiem przełączył bieg na wsteczny. Przez to samochód nie mógł rozpędzić się do wysokich prędkości i prawdopodobnie dzięki temu nie odnotowano większych strat. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. Bardzo niepokojące doniesienia po upadku Piotra Żyły. Kibice zadrżeli gdy zobaczyli jego twarz (zdjęcie)

Właśnie dlatego nie należy zostawiać otwartego auta z odpalonym silnikiem. Ryzykujemy nie tylko kradzieżą, ale również tym, że samochód się stoczy, czy też jakieś zwierzę zbiegnie do środka i przypadkiem np. wrzuci bieg. Efektem mogą być nie tylko straty materialne, ale również poważne zagrożenie życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  5. Biedronka z MIAŻDZĄCYMI promocjami na Black Friday. Sieć przebiła konkurencję

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News