Znamy datę. Podatek od psa będziesz musiał zapłacić dużo szybciej, niż myślisz, ostateczny termin już za chwilę

Znamy datę. Podatek od psa będziesz musiał zapłacić dużo szybciej, niż myślisz, ostateczny termin już za chwilę Źródło: pixnio.com

Pies niedługo wpłynie na nasze życie finansowe. Zmiany podatków dotyczą osób posiadających psy. Sprawdźcie, kogo obowiązują nowe przepisy.

Pies to częsty towarzysz człowieka, który często urozmaica życie w naszych domach. Kochany przez wszystkich pupil uczy nie tylko empatii, ale także odpowiedzialności. Zazwyczaj zwierzak kojarzy nam się z samymi przyjemnymi czynnościami takimi, jak wspólne spacery, bieganie i leżenie na kanapie. Najbardziej tolerancyjni właściciele pozwalają swoim ulubieńcom nawet wchodzić do łóżka. 

Domowe zwierzęta wymagają od swoich właścicieli również czasu i pieniędzy. Zarówno pies, jak i kot muszą coś jeść, często potrzebują również zabawek oraz specjalnego miejsca do spania, a te rzeczy nie należą do najtańszych. Zmiana w prawie podatkowym wpłynie na domowe budżety właścicieli czworonogów.

Właściciele psów już za chwilę zostaną objęci podwyżką podatków

Według nowych przepisów zobowiązani będziemy zapłacić nowy podatek. Termin zbliża się nieubłaganie, ponieważ kwotę trzeba wpłacić do końca kwietnia. Każdy właściciel psa będzie musiał uiścić wyliczoną kwotę w swojej gminie. W tym roku wyniesie ona 125,40 złotych, ale niewykluczone, że z czasem wzrośnie. Opłata jest wyższa niż w poprzednim roku o dwa złote. Jeśli czworonóg przyszedł na świat w drugiej połowie roku, podatek zostaje zredukowany o 50%.

Kogo dotyczy podatek

Niektórych jednak podatek nie dotyczy. Mowa tu o osobach powyżej 65. roku życia oraz osobach niepełnosprawnych. Zwolnieni z podatku zostaną także ci, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe. W ich przypadku pies nie będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami. Płatność należy uregulować do 30 kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz

2. Dramat żony Pawła Królikowskiego. Non stop jest przy jego łóżku, sytuacja jest niezwykle trudna

 

Pies - jak słodki, by nie był - staje się niestety dodatkowym obciążeniem finansowym dla właścicieli. Miejmy nadzieję, że nie odstraszy to miłośników czterech łap. W końcu taki towarzysz to masa zabawy i jedno z najlepszych lekarstw na samotność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
  2. Starsi pracownicy do zwolnienia. Przez nowe zmiany rządu setki tysięcy Polaków straci pracę przed emeryturą
  3. Nigdy wcześniej niewidziane nagranie. Odkopali trumnę Jana Pawła II, porażający widok
  4. Prawdziwy lincz na Magdzie Gessler. Zasłużyła?
  5. Rozstali się w cieniu skandalu. Kinga Rusin wspiera chorego Tomasza Lisa, zdobyła się na niezwykły gest

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News