Nie można zaczepiać takich psów. Wciąż mało osób jest świadomych, mogą wyrządzić krzywdę

Nie można zaczepiać takich psów. Wciąż mało osób jest świadomych, mogą wyrządzić krzywdę Źródło: Pixbay.com

Taki pies w wielu przypadkach ratuje życie swoim właścicielom. Nie bez powodu większość psów towarzyszących ma wielki napis STOP na rzepie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę co on oznacza.

Pies towarzyszący w przypadku ciężko chorych osób to prawdziwy skarb. Zwierzak jest w stanie wykryć atak chwilę przed tym jak on nastąpi i zaalarmować swojego właściciela. Dzięki temu człowiek może się odpowiednio przygotować i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Ta nastolatka przez to, że ktoś zaczepiał jej psa, mogła skończyć znacznie gorzej.

Ten pies pomaga innym przeżyć. Nie powinniśmy go zaczepiać

Hailey Ashmore ma psa opiekuna Flynna, który jest z nią od dzieciństwa. W związku ze sporą ilością groźnych chorób, na jakie cierpi nastolatka, potrzebuje go do codziennego funkcjonowania poza domem. Zwierzę opuszcza ją tylko w pomieszczeniach, które wymagają sterylności, w szpitalu czy w budynkach sakralnych. Nastolatka cierpi na padaczkę, zespół Ehlersa-Danlosa, hipoglikemię reaktywną, poważne alergie, astmę, gastroparezę, nawracające omdlenia i wiele innych chorób.

- Do Flynn’a można podejść tylko, jeśli jestem nieprzytomna lub mam atak. Poza tym nikt nie powinien próbować się do niego zbliżać, próbując go pogłaskać. Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że gigantyczny znak „STOP”, który nosi Flynn, ma znaczenie. Jeśli ktoś go rozprasza, ja mogę poważnie ucierpieć. Jeśli widzisz psa opiekuna w miejscu publicznym, ucz swoje dzieci, przyjaciół, członków rodziny i wszystkich innych, że zwierzaki te wykonują bardzo ważną i odpowiedzialną pracę. Dziękuję - opowiada Hailey.

Tym się może skończyć zaczepianie psa towarzyszącego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednego dnia brak rozwagi u innych osób poważnie zagroził jej zdrowiu. Gdy odwiedziła tatę w pracy, spora część pracowników zachwycała się Flynnem, głaszcząc go i zaczepiając. Mimo że dziewczyna kazała im przestać, to było już za późno: pies zrobił się rozkojarzony i za późno ostrzegł ją przed atakiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Po roku od śmierci Kory, Sipowicz ma nową kobietę. Dwa razy młodsza, kulisy ich związku są porażające

- Nagle znikąd cały świat stał się czarny. Obudziłam się z Flynn’em przy moich nogach i tatą, który trzymał moją głowę. Przez całą długość lewej części twarzy czułam straszne pieczenie, które mnie przeraziło [...] Mój pies opiekun jest moją linią ratowniczą. [...] Jeśli ktoś go rozproszy, mogę umrzeć. Nie wyśmiewaj się z psów towarzyszących. Nie mów do psów towarzyszących. Nie rób niczego, co dotyczy psów towarzyszących - apeluje nastolatka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. 17-latka przez pół roku mówiła, że jest w ciąży. Gdy pokazała brzuch, wszystkim opadły szczęki, nie tego się spodziewali
  4. Magdalena zabiła swojego synka w okrutny sposób. Wcześniej wyszukiwała w sieci przerażające hasła, nie mieści się w głowie
  5. Para młoda nie mogła ukroić weselnego tortu. Reakcja pana młodego przechodzi wszelkie wyobrażenie, wszyscy zaczęli krzyczeć

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News