Wyjechał na wakacje, zostawiając psa zamkniętego w mieszkaniu. Gdy znaleźli zwierzę, było w tragicznym stanie

Wyjechał na wakacje, zostawiając psa zamkniętego w mieszkaniu. Gdy znaleźli zwierzę, było w tragicznym stanie Źródło: Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Nadzieja

Pies został zamknięty w mieszkaniu, a jego właściciel wyjechał. Służby ratunkowe zostały zawiadomione przez zaniepokojonych sąsiadów mężczyzny. Po otwarciu drzwi zobaczyli koszmarny widok.

Pies strasznie szczekał, a jego właściciela nie było widać od kilku dni. Zaniepokojeni sytuacją sąsiedzi zawiadomili służby. Kiedy ratownicy dostali się do środka mieszkania, byli w szoku. Za drzwiami zobaczyli okropny widok, porzucone zwierzę było w tragicznym stanie.

Pies został sam w mieszkaniu, ratownicy znaleźli go w krytycznym stanie

Do Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Nadzieja" dotarło zgłoszenie o niepokojącej sytuacji w jednym z mieszkań w Przemyślu. Sąsiedzi powiadomili aktywistów, że w środku jednego z lokali przeraźliwie ujada pies, a właściciela nie widać od kilku dni. Okazało się, że zwierzę zostało przez niego zamknięte, a on sam wyjechał. Natychmiast podjęto działania, by uratować czworonoga, jednak straż pożarna stwierdziła, że nie ma wystarczających podstaw, by wkroczyć do lokalu. 

Nazajutrz, członkowie stowarzyszenia podjęli druga próbę uratowania zwierzaka i w asyście straży miejskiej udało im się otworzyć drzwi od mieszkania. Ich oczom ukazał się koszmarny widok. Pies był skrajnie wychudzony i odwodniony, widać było, że od dłuższego czasu przebywa sam.

- W lokalu było dużo odchodów, Julek - bo tak go nazwaliśmy - nawet teraz nie rozumie, że swoje potrzeby powinien załatwiać na spacerze i wszystko robi w lecznicy. Widać, że dawno nikt z nim nie wychodził - powiedziała Barbara Turczak ze stowarzyszenia. 

Zwierzę trafiło pod opiekę weterynarzy i zostało dokładnie przebadane, a lekarze wykryli w pachwinie psa guza. Nowotwór nie dał przerzutów, ale narośl trzeba wyciąć. 

- Jest skrajnie wygłodzony. Pierwsze badania wykazały, że narządy wewnętrzne pracują, nie zostały uszkodzone - dodała Barbara Turczak.

Pies został przetransportowany do lecznicy, jest pod opieką weterynarzy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okoliczni mieszkańcy i członkowie stowarzyszenia są zaszokowani tym, w jak brutalny sposób zostało potraktowane zwierzę przez swojego właściciela. 

- Jak on się strasznie wodą cieszył. Od razu dwa litry wypił. Teraz gotuję mu dziesięć udek z kurczaka, bo nie może się najeść - opowiada członkini Stowarzyszenia "Nadzieja".

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Szpak został oskarżony o najgorszą rzecz. Nie ma odwrotu, wyciekło zdjęcie
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Właściciel psa prawdopodobnie nie wrócił jeszcze do Przemyśla. Stowarzyszenie przygotowuje przeciwko mężczyźnie zawiadomienie do prokuratury, oskarżające go o znęcanie się nad zwierzętami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News