Wasze psy są teraz szczególnie narażone, a konsekwencje mogą być straszne. Lepiej sprawdźcie im podniebienie

Wasze psy są teraz szczególnie narażone, a konsekwencje mogą być straszne. Lepiej sprawdźcie im podniebienie Źródło: facebook.com/Żaneta Komender

Pies zszokował swojego opiekuna, kiedy ten zajrzał mu do pyska. Nie spodziewał znaleźć się tam owadów, które mogły wyrządzić ogromną krzywdę czworonogowi. Na pierwszy rzut oka dziwne żuczki wziął za opite krwią kleszcze.

Pies musiał nazbierać do pyska owadów podczas tradycyjnego spaceru ze swoim panem. Właściciel sądził, że jego podopieczny albo ma wściekliznę, albo to jakieś dziwne kleszcze. Prawda okazała się  inna, a konsekwencje nie do przewidzenia.

Pies miał pełen pysk biedronek

Biedronki azjatyckie pochodzą, jak sama nazwa wskazuje, z Azji. Są mylone z polskimi, rodzimymi biedronkami, które są łagodne i bezpieczne dla człowieka i zwierząt. Niestety, te charakterystycznie wyglądające, groźne owady, mogą być śmiertelnym zagrożeniem - zwłaszcza dla alergików. Do tej pory wiadomo było, że w okresie jesiennym szukają miejsca do zimowania, ale nikt nie sądził, że atakują podniebienia zwierząt.

- Gdybym nie widział tego na własne oczy, nie uwierzyłbym, ale to już drugi taki przypadek w mojej karierze - wypowiedział się weterynarz, do którego trafił czworonóg.

Jak wyznał mu właściciel psa, początkowo myślał, że podopieczny zaraził się wścieklizną. Chował się po kątach, nie chciał jeść, a z pyska leciało mu wyjątkowo dużo śliny. Kiedy zajrzał do środka w niewystarczającym świetle od razu pomyślał o kleszczach.

Biedronki azjatyckie odpowiadają za silne reakcje alergiczne, które mogą doprowadzić do śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy poświecił latarką, zobaczył kilkanaście biedronek wczepionych w pysk swojego ukochanego psa. Nie wiedział, co robić, dlatego sięgnął po łyżkę i zaczął siłą odczepiać owady od błon śluzowych. Środek pyska był mocno zaczerwieniony i widać było ślady po ugryzieniach małych żuwaczek. Dla bezpieczeństwa pies trafił do weterynarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka ZGINĘŁA w wypadku. Miała 47 lat, teraz na jaw wyszedł jej romans
2. Miliarder dostał na urodziny trzy 12-letnie dziewczynki. Gwałcił je bez opamiętania, druzgocące doniesienia

Biedronki azjatyckie nie tylko gryzą, ale mają jedno, specyficzne zachowanie, które może doprowadzić nawet do śmierci. Z ich odnóży wydziela się płyn, który brzydko pachnie i to właśnie on odpowiada za reakcję alergiczną. U schorowanych, starszych lub małych psów ten płyn dostający się od razu do pyska może spowodować nawet śmierć.

- Jeśli zwierzę ma ślinotok lub pianę na ustach, poszukaj w jego jamie biedronek. Powodują dodatkowo owrzodzenia na języku. Na szczęście szybko można się ich pozbyć - radzi weterynarz.

Fot. facebook.com/Żaneta Komender/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostaniesz nawet KILKADZIESIĄT tysięcy złotych. Jest tylko jeden warunek
  2. Ujawniono największy sekret Zbigniewa Wodeckiego. Prawda wyszła na jaw po latach. Fani nie mogą uwierzyć
  3. Pies zobaczył swoją właścicielkę po dwóch latach rozłąki. Jego reakcja jest rozbrajająca, wszystko się nagrało
  4. Amanda była z małą córką w sklepie. Obca kobieta osaczyła dziecko i wyszeptała mu do ucha słowa, które zmroziły mamie krew w żyłach
  5. Sanepid pilnie wycofuje z Biedronki popularne ciasteczka. Lepiej ich nie jeść, bo może się to bardzo źle skończyć

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News