Pies nagle stracił wzrok. Gdy po raz pierwszy zobaczył znów swoich właścicieli, jego reakcja poruszyła cały internet

Pies nagle stracił wzrok. Gdy po raz pierwszy zobaczył znów swoich właścicieli, jego reakcja poruszyła cały internet Źródło: YouTube Benjamin May

Niestety nazbyt często zdarza się, że pies nie ma w swoim życiu lekko. Ten czworonóg został okrutnie pokrzywdzony przez los. Nagła utrata wzroku była prawdziwą tragedią. Kiedy go odzyskał i zobaczył swoich właścicieli, zareagował w niezwykły sposób. Film podbił Internet.

Bez wątpienia pies, który traci wzrok to wyjątkowo przykra sprawa. Zwierzę nie zasługuje na taki los. Niestety zdarzają się jednak takie sytuacje. Pies, będący bohaterem tej historii, miał dużo szczęścia. Udało mu się przywrócić wzrok. Nagranie pokazujące jego reakcję na widok opiekunów jest niezwykle poruszające.

Pies niespodziewanie zaczął tracić wzrok

Nie da się ukryć, że pies, który nie widzi ma poważnie utrudnione życie. Co prawda jego głównym zmysłem jest węch. Jednak to wzrok pozwala mu sprawnie się przemieszczać i unikać przy tym kolizji. Niefortunnie pies imieniem Duffy zaczął tracić ten potrzebny zmysł. Jego choroba postępowała bardzo szybko.

- W ciągu około 3-5 miesięcy zmienił się z całkowicie normalnego 8-letniego psa, w psa, który był całkowicie ślepy. Złamało mi to serce. Widziałem tego psa, z którym dorastałem, którego uważam za bardzo dobrego przyjaciela, wpadającego na rzeczy, nie mogącego mnie rozpoznać, po prostu walczącego - napisał na portalu Reddit przejęty właściciel czworonoga.

Powodem, dla którego pies zaczął tracić wzrok była cukrzyca. Czworonóg prawdopodobnie chorował na nią od roku. Szczęśliwie okazało się, że istnieje sposób na to, by pies mógł odzyskać utracony wzrok. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szansą dla zwierzaka była operacja

Opiekunowie czworonoga stwierdzili, że nie poddadzą się i zrobią wszystko, co konieczne by ten odzyskał wzrok. Konsultacje ze specjalistami dały im nadzieję. Pies mógł odzyskać wzrok dzięki zabiegowi chirurgicznemu. Jednak wymagał on wcześniejszego leczenia. Leki i regularne badania sprawiły, że pies mógł przejść operację. Duffy wkrótce miał odzyskać wzrok.

Zabieg, który przeszedł pies zakończył się sukcesem. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali, aż Duffy będzie mógł znów ich zobaczyć. Rodzina postanowiła uwiecznić tą chwilę. Nagranie mówi samo za siebie. Zaraz po zdjęciu bandaży pies mógł ponownie zobaczyć swoich najbliższych. Nie potrafił ukryć radości, która go po prostu rozpierała. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wicepremier wygadał się ws. ograniczeń w Polsce. Wielka zmiana w handlu i kościołach, zła wiadomość dla rodziców
2. Minister przekazała ważne informacje. Dotyczą wszystkich rodziców i uczniów

Nagranie zostało umieszczone w sieci i szybko stało się niezwykle popularne. Obejrzało je już kilkanaście milionów osób. Wszyscy byli niezwykle poruszeni zachowaniem psa. Nie da się ukryć, że takie chwile zachwycają.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego pan umierał w szpitalu na koronawirusa. Pies dokonał niemożliwego, nikt nie wie, jak mu się udało
  2. Mama nauczyła psa niezwykłej sztuczki. Beagle pomaga jej przy niemowlęciu
  3. Szczyt epidemii w Polsce wg ekspertów nastąpi już wkrótce. Nowa data i wiele niepokojących danych
  4. Nie żyje aktor seriali z TVP i Polsatu. Tragiczne informacje z samego rana
  5. Fenomenalny przepis na hitowe ciasto z czasów PRL. Bajeczny galaretkowiec jest prosty i pyszny, smakuje jak za dawnych lat
  6. Rodzina królewska odwołuje ślub. Zapadła decyzja, sprawa jest bardzo poważna

Źródło: Ned Hardy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News