Nagle pies policyjny zaczął się dziwnie zachowywać. Nowe informacje ws. poszukiwań Dawida

Nagle pies policyjny zaczął się dziwnie zachowywać. Nowe informacje ws. poszukiwań Dawida Źródło: Screenshot TVN24

Pies policyjny, ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, poczuł pewien zapach, kiedy ekipa poszukiwawcza przeczesywała okolice zaginięcia metr po metrze. To może być zwrot w śledztwie zaginionego Dawidka.

Pies policyjny, który wraz z kilkoma innymi został zadysponowany do Grodziska Mazowieckiego w celu poszukiwania Dawida Żukowskiego, zaczął się nagle dziwnie zachowywać. Zareagował tak na zapach - to dało policjantom do myślenia. Można mówić o kolejnym przełomie w sprawie.

Pies poczuł zapach i od razu dał znać mundurowym

Od czwartku są prowadzone intensywne poszukiwania chłopca. Mama zgłosiła jego zaginięcie dopiero w środę około północy, mimo że Dawid miał być u niej dużo wcześniej. Dostała też SMS od ojca dziecka o treści "Już nigdy nie zobaczysz syna". To spowodowało, że do akcji natychmiast zadysponowano wszelkich możliwych mundurowych, drony oraz psy tropiące.

Zwierzęta wraz ze swoimi opiekunami biorą czynny udział w poszukiwaniach. Policjanci do tej pory nie odnotowali, by psy zareagowały w którymś z innych miejsc - jedynie podczas przeszukiwania auta zlokalizowały w nim zapach ojca dziecka.

Wczoraj, 12 lipca, teren poszukiwań objął węzeł Konotopa na wysokości autostrady A2. Jak nieoficjalnie dowiedziały się media, w rejonie skrzyżowania ulic Żytniej i Ogrodników w Duchnicach tuż przy bramce ewakuacyjnej na autostradzie pies poczuł zapach ojca dziecka, ale nie podjął dalej tropu. Niestety, w ogóle nie wyczuł zapachu Dawida.

Policja nie przerywa poszukiwań. Szukają najmniejszego śladu obecności chłopca w okolicy

Wieczorem zarządzono powrót w miejsce, gdzie pies wyczuł zapach 32-letniego Pawła Ż. Przeszukano ponownie okolicę oraz cztery studzienki kanalizacyjne, nic jednak nie odnaleziono. Psy wróciły do kojców i dziś odbędzie się kolejny dzień intensywnych poszukiwań.

Zastanawiające jest to, że chłopiec rzekomo był cały czas w aucie z tatą i miał oglądać z nim startujące samoloty z okolic Okęcia, a psy nie wyczuły jego zapachu ani razu. Ciągle reagują na zapach ojca Dawida, jednak nie podejmują dalszego tropu - tak jakby wyszedł z auta, stał w miejscu i wrócił się z powrotem do pojazdu. Nietypowe zachowanie zwierząt może okazać się kluczowe dla rozwiązania zagadki chłopca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby proszą, aby każdy, kto może posiadać jakieś informacje o dziecku, zgłosił się na policję. Chłopiec nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Farna poruszyła cały internet TYM zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  2. Michał Wiśniewski OSZALAŁ! To, co powiedział przed tysiącami widzów do Dominiki Tajner po prostu nie mieści się w głowie! Fanom opadły szczęki
  3. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  4. Dieta jarzynowa podbija Polskę. Po kilku dniach efekt ścina z nóg
  5. Napisała list do córki. Ma go otworzyć w najgorszej chwili życia, treść aż pozbawia tchu
  6. Księżna Kate będzie pilnować Meghan Markle? Szwagierka ma sprawić, aby żona Harry'ego nie popełniła już żadnej gafy
     

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News