pies wyższy podatek fatalne informacje
Unsplash Leslie Joseph
Joanna Szwalikowska - 12 Października 2020

Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Fatalne wiadomości dla każdej osoby, w której domu gości czworonożny przyjaciel - pies. Nikt nie spodziewał się tej nagłej i smutnej informacji. Już od przyszłego roku w życie wejdą zmiany, które uderzą we właścicieli tych zwierzaków.

W Twoim domu znajduje się pies? Niestety mamy fatalną wiadomość. Od nowego roku w życie wejdą zmiany, które uderzą we właścicieli czworonogów. Nikt nie spodziewał się tej smutnej informacji. Co nas czeka?

koronawirus eksperci biją na alarmWszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Fatalna wiadomość dla posiadaczy psów. Od przyszłego roku podatek wzrośnie

Od przyszłego roku wszyscy właściciele psów będą zmuszeni zapłacić za swoje czworonogi zapłacić więcej niż do tej pory. Wszystko przez to, że w 2021 roku podatek od psa zostanie podwyższony. Przyjdzie nam zapłacić dużo ponad 100 złotych. Kto zapłaci wyższy podatek? Jakie będą stawki?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

W Polsce podatek za psa obowiązuje od 1991 roku. W przyszłym roku wzrośnie on jednak, co właściciele czworonogów mogą bardzo mocno odczuć w swoich portfelach. Wszystko będzie jednak zależne od samorządów. To właśnie one decydują o opłacie, a nawet jej braku.

OD 2021 roku gminy będą mogły nałożyć na właścicieli psów podatek w wysokości do 130,30 złotych. Osobami, które są zwolnione z obowiązku płacenia tej opłaty to osoby niepełnosprawne, a także emeryci powyżej 65.roku życia, którzy jednocześnie samodzielnie zajmują się prowadzeniem gospodarstwa domowego. Podatku za psa nie muszą płacić również płatnicy podatku rolnego, jednak tylko w przypadku, kiedy posiadają maksymalnie dwa zwierzaki.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny apel do Polaków. Grozi nam drugi lockdown? PAN: sytuacja jest dramatyczna

2. Pilne: „Zapowiadamy potężny paraliż”. Wszystko stanie się już jutro, RMF alarmuje Polaków

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Jak przypomniał Polsat, gminna opłata za psa uiszczona powinna być do 30 kwietnia każdego roku. Jeżeli pies pojawi się w naszym gospodarstwie w połowie roku, musimy zapłacić za niego połowę stawki rocznej. Termin uiszczenia opłaty uzależniony jest również od terminu zakupu lub narodzin zwierzaka. W większości gmin przyjmuje się system, iż pieniądze trzeba wpłacić do dwóch miesięcy od momentu nabycia lub narodzin psa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  3. Arkadiusz Milik. Powinien grać z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie reprezentacji?
  4. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  5. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  6. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  7. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News