Listonosz podszedł do bramy, za którą czekał już wielki owczarek. Właściciel psa od razu musiał zareagować

Listonosz podszedł do bramy, za którą czekał już wielki owczarek. Właściciel psa od razu musiał zareagować Źródło: Pixabay/Marcin Wąż

Pies przez niektórych postrzegany jest jako niebezpieczne zwierzę. Szczególnie za niebezpieczne uważane są pokaźnych ras. To spotkanie owczarka niemieckiego z listonoszem mogło się zakończyć różnie. Właściciel czworonoga od razu musiał zareagować.

Pies czekał już przy bramie, gdy zbliżył się do niej listonosz. Owczarek niemiecki to rasa, która ze względu na swoją wielkość budzi respekt i często jest postrachem całego osiedla. Spotkanie zwierzęcia i mężczyzny mogło zakończyć się różnie. 

Pies obrońcą domu 

Pies wolno biegający po przydomowym podwórku często postrzegany jest jako obrońca tej posiadłości, który z pewnością zareaguje, gdy ktoś będzie chciał na nią wtargnąć. 9-miesięczny owczarek niemiecki Kyza według wszystkich sąsiadów uważany był za niebezpiecznego.

Gdy dom właściciela psa Michaela odwiedził listonosz wszyscy zastanawiali się, co się wydarzy. Powszechnie wiadomo, że duża część czworonogów nie przepada za listonoszami, kurierami czy dostawcami i często reaguje agresywnie. To, co zobaczył właściciel udowodniło, że obawy związane z zachowaniem Kyza są nieuzasadnione. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rozczulająca scena 

Ta sytuacja pokazuje, że nie można oceniać po pozorach i automatycznie szufladkować psa jako agresywnego czy niebezpiecznego tylko ze względu na jego wielkość czy rasę. Owczarek niemiecki podbiegł do bramy, do której zbliżył się listonosz i przywitał się z nim jak z najlepszym kumplem. 

Okazało się, że Steve, bo tak miał na imię pracownik poczty, codziennie odwiedza Kyzę i pozostaje z nim w bardzo przyjacielskich stosunkach. Widać, że mężczyzna nie boi się owczarka niemieckiego i potrafi odpowiednio zachować się w obecności psa. Często ludzie, którzy boją się psów panikują i wykonują dużo gwałtownych ruchów, które zwierzę może zinterpretować jako zwiastun ataku. Kluczowe jest jednak zachowanie spokoju oraz nie prowokowanie czworonoga. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Właściciel Kyzy, żeby udowodnić wszystkim, jaki grzeczny jest jego pupil, nakręcił filmik ze spotkania psa i listonosza. Może kiedy sąsiedzi go zobaczą, uwierzą, że owczarek jest tak naprawdę potulny i spokojny, więc nie trzeba się bać, że zareaguje agresją. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. Znamy prawdziwy powód, dla którego Beata Tyszkiewicz odeszła z Tańca z Gwiazdami. Niewyobrażalnie smutny

Źródło: Kochamy Zwierzaki 

Następny artykuł