Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu

Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu Źródło: unsplash.com/Jamie Street

Pies wydaje się czasem myśleć podobnie jak człowiek - nie chodzi tylko o naśladowanie pewnych zachowań, ale też pokazywanie swoich uczuć czy rozwiązywanie zagadek logicznych. Każdy właściciel chciałby wiedzieć, co siedzi w głowie jego pupila. Wideo rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Pies to niezwykle inteligentna istota. Pod względem rozumu jest stawiany w szeregu m.in. ze słoniami oraz delfinami. Właściciele czworonogów często na chwilę przystają zastanawiając się, co może myśleć pies, gdy patrzy się empatycznie lub badawczo. Co może wyrażać jego mimika i gesty? Wszystko jest już wiadome.

Twórca zastanawiał się, o czym myśli jego pies. Stworzył przejmujące wideo

Pewien youtuber postanowił zgłębić temat psiej psychiki i stworzył film, który odwzoruje to, co czworonóg chciałby mu przekazać. Właściciel zwierzęcia zastanawiał się, czy potrafi wyczuć nastrój lub czy jest dla niego równie ważny. Stwierdził, że to nieistotne, skoro zawsze można liczyć na psie towarzystwo, ciepło, obecność i miłość. Bezinteresowną miłość.

Max Krasoń cofnął się do czasów dziecięcych i wspomina, że pies był przyjacielem i pocieszycielem. Zwierzak nauczył go, że "w życiu liczy się tylko to, co jest teraz i nie warto go tracić na zmartwienia". Youtuber doszedł też do wniosku, że pies zawsze potrafi wyczuć emocje i pozostanie przy nas do końca życia, ponieważ jesteśmy dla niego najważniejszą istotą na świecie. W dalszej części filmu Max Krasoń zaznacza, że pies nie wszystko rozumie, lecz mocno kocha i jest w stanie wybaczyć wszystko.

Psia psychika nie została do końca zbadana

O tym, o czym myślą psy tak naprawdę nigdy się nie dowiemy. Nie ze 100% pewnością, lecz można być pewnym, że pies próbuje zrozumieć nasze zachowania. Podobnie jak dzikie psy obserwują członków swojego stada i np. opiekują się schorowanymi osobnikami lub smucą po śmierci, tak psy domowe próbują na swój sposób "wybadać" co się z nami dzieje, gdy jesteśmy np. chorzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas grypy lub kontuzji pies niewychodzący z łóżka to codzienność. Lizanie językiem i rozczulający wzrok mają pokazać, że chcą pomóc na swój sposób. Na pewno wtedy odczuwają smutek. U psów myślenie nie wynika z analiz, jak u człowieka, lecz reagują głównie na bodźce.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Psy, podobnie jak "ludzkie dzieci", do odpowiedniego funkcjonowania i wspomagania myślenia potrzebują miłości, bezpieczeństwa, nowych bodźców i pochwał. Zdecydowanie ich rozwój wtedy przyspiesza i tworzy się jeszcze głębsza więź z właścicielem. Psy po prostu myślą jak mogą nas uszczęśliwić.

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Ten błąd może kosztować życie, wystarczy jeden krok. Zachowajcie szczególną ostrożność na wakacjach
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Ten błąd może kosztować życie, wystarczy jeden krok. Zachowajcie szczególną ostrożność na wakacjach
  6. RCB wysyła SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News