Producenci karm dla psów oszukują? Wyniki inspekcji ukazały ich prawdziwy skład, ręce opadają

Producenci karm dla psów oszukują? Wyniki inspekcji ukazały ich prawdziwy skład, ręce opadają Źródło: fot. pixabay.com/eminens

Pies podobnie jak człowiek musi odpowiednio się odżywiać, aby pozostawać zdrowym. Niestety wielu opiekunów czworonogów decydując się na karmę, nie zwraca uwagi ani na jej skład, ani na cenę. Chociaż przeprowadzone badania pokazują, że niektórzy producenci starają się nas zrobić w balona.

Pies zdecydowanie nie powinien jeść jedzenia przeznaczonego dla ludzi. Wynika to z tego, że wiele z rzeczy, które jemy niemalże codziennie, jest zwyczajnie trujące dla naszych czworonogów i nie chodzi tu tylko o czekoladę. Zdecydowanie lepszym pomysłem okaże się karma dla psów, jednak nie oznacza to, że wszystkie są takie same i praktycznie niczym się nie różnią.

Podobnie jak w przypadku jedzenia dla nas, tak i w przypadku karm dla psów wraz z ceną zazwyczaj idzie też jakość. Czyli zamiast tanich wypełniaczy mamy większą zawartość mięsa i składników faktycznie potrzebnych naszemu pupilowi. Jednak okazuje się, że niektórzy producenci chcą swoich klientów zwyczajnie nabić w butelkę.

Nawet pies nie może być pewny swojego jedzenia

Często jest tak, że na opakowaniach z jedzeniem producenci prześcigają się we wrzucających się w oczy oznaczeniach, które mają nas przekonać do zakupu właśnie tego, a nie innego produktu. Jednak wiele osób już zrozumiało, że to, co znajdziemy na etykiecie, wcale nie musi być prawdziwe.

Polacy zaczęli przykładać znacznie większą uwagę na skład tego, co kładą na swój talerz oraz do misek swoich pupili. Jednak nawet i po wybraniu karmy z naprawdę dobrym składem możemy paść ofiarą oszustwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy Inspekcji Handlowej sprawdzili 84 lokale oferujące karmę dla zwierząt. Były to zarówno sklepy specjalistyczne, jak i inne, w których możemy znaleźć takie produkty. Łącznie sprawdzono aż 478 partii karmy dla zwierząt, w tym dla psów i w 90 z nich stwierdzono zastrzeżenia.

W niektórych z karm dla psów oznaczonych jako „wołowina z kurczakiem” na próżno jest szukać drobiu, ponieważ znajdziemy w niej wieprzowinę. Dodatkowo w innych karmach twierdzących, że zawierają 58% wołowiny i 7% kurczaka nie znajdziemy żadnego z nich.

Coś takiego bez wątpienia nie powinno mieć miejsca, zwłaszcza że jest to zwyczajnie niezgodne z prawem i niestety problem ten nie dotyczy jedynie karm dla psów. Również wiele z karm, chociażby dla kotów cierpi na podobne problemy, a w przypadku innych zwierząt wcale nie jest lepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Mieli 15 wolnych łóżek, odesłali go do innego szpitala. Wstrząsające doniesienia, nie żyje Marcin
  4. 5-letnie dziecko budzi się po operacji samotne i przerażone. Jego prośba rozrywa serce
  5. Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony
  6. Kobieta otworzyła listonoszowi drzwi, a potworny odór ściął go z nóg. Gdy przyjechali policjanci, aż pobledli

 

źródło: Innpoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News