Niesamowite odkrycie. Magnes zmienia zachowanie psów

Niesamowite odkrycie. Magnes zmienia zachowanie psów Źródło: unsplash/Marcus Wallis/

Pies posiada zmysł magnetyczny? Naukowcy przeprowadzili badania, które potwierdziły zaskakującą tezę. Nawet najwięksi miłośnicy tych czworonogów mogli o tym nie wiedzieć.

Pies jest w stanie zaskoczyć swoich właścicieli rozmaitymi sztuczkami, których potrafi się nauczyć. "Siad, aport, zostań" to tylko podstawowe komendy, które każdy psiak wydaje się mieć w najmniejszym palcu u łapy. Wciąż pozostaje szeroka gama talentów, które czworonogi mogą opanować do perfekcji, a pomocne są w tym ich doskonale wyostrzone zmysły. Dzięki temu wiele psów jest szkolonych do służby w policji, by pomagać funkcjonariuszom w znajdywaniu tropu. Raczej mało kto spodziewał się, że spory wpływ na ich zachowanie ma na pozór zwyczajny magnes. 

Pies posiada magnetyczny zmysł? Niesamowite odkrycie 

Polscy i izraelscy naukowcy przeprowadzili na psach badania, które miały na celu potwierdzić, bądź też zdementować tezę, jakoby magnes miał wpływ na ich zachowanie. Wynik okazał się zaskakujący, bowiem wykrył powiązanie między zwierzakami a magnesem. Ustalono, że w trakcie defekacji podążają w magnetycznym kierunku północ-południe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W parkach miejskich Ejlatu w Izraelu przeprowadzono eksperyment. Eksperci bacznie przyglądali się zachowaniom tamtejszych psów chcąc dostrzec, czy znajdujący się w pobliżu magnes wpłynie na ich zachowanie. Badanie potwierdziło, że zwierzaki kierują się w magnetycznym kierunku północ-południe właśnie w trakcie defekowania. Co więcej, wystarczy umieszczenie nawet niewielkiego magnesu, by zaburzyć ich zachowania, a także zmysł magnetyczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
2. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Naukowcy zaczęli wówczas spekulować, do czego w takim razie psy mogą wykorzystywać zmysł magnetyczny. Pojawiło się kilka teorii. Jedna z nich mówi, że wykorzystują go do szacowania odległości w przestrzeni lub zapamiętywania ważnych miejsc. Zgodnie z kolejną, zmysł ma wspierać ich orientację w terenie. By jednak jednoznacznie stwierdzić, czy i w jaki sposób zmysł magnetyczny jest pomocy psiakom w codziennym życiu, eksperci musza przeprowadzić kolejne badania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi
  4. Doda przestała ukrywać prawdę o dzieciach. Mocne wyznanie
  5. Więzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News