Pies będzie wiązał się z kolejnym wydatkiem
Pixabay PicsbyFran
Irmina Jach - 9 Września 2020

Masz w domu psa? Szykuj portfel, już zdecydowane

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez ukochanego czworonoga. Opieka nad zwierzęciem to jednak nie tylko przyjemności. Właściciele muszą liczyć się z pokaźnymi wydatkami, w zestawieniu których prym wiodą wyżywienie i wizyty weterynaryjne. Niestety, już niedługo będą musieli liczyć się z dodatkową opłatą.

Pies zobowiązuje właściciela do konieczności uiszczenia podatku od posiadania zwierzaka tego gatunku. Dotychczas opłata nie była zbyt duża i nie sprawiała miłośnikom czworonogów zbyt wielkich problemów finansowych. Niestety, Ministerstwo Finansów zdecydowało o jej podwyższeniu. Polacy po raz kolejny sięgną po portfele.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Pies będzie zobowiązywał właściciela do opłat

Podatek od posiadania psa nie jest standardem ogólnopolskim. Opłaty nie muszą uiszczać mieszkańcy większości polskich miast, a także niektórych mniejszych miejscowości. O tym, czy będzie pobierana, decyduje rada gminy. Jeżeli władze zdecydują się na wprowadzenie podatku, Polacy zamieszkujących dany teren będą zobowiązani do płatności. Obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku, która uległa zmianie w dniu 1 stycznia 2008 roku o podatkach i opłatach lokalnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

Z zapisu podstawowego ustawy wynika, że podatku nie muszą płacić osoby niepełnosprawne, którym towarzyszy jeden pies towarzyszący, emeryci, którzy ukończyli 65. rok życia i prowadzą gospodarstwo domowe samotnie, mieszkańcy objęci podatkiem rolnym, posiadający dwa zwierzaki, a także dyplomaci. Do tej pory z opłaty zrezygnowały między innymi władze Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania i Gdańska. Przepisy są nadal respektowane w Krakowie, Szczecinie, Sopocie i Rudzie Śląskiej. W większości gmin nie pobiera się podatku od osób, których pies pochodzi ze schroniska bądź jest zaczipowany i wykastrowany.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

W bieżącym roku maksymalna opłata wynosiła 125,40 złotych. Ministerstwo Finansów zdecydowało jednak o podwyższeniu stawki wraz z początkiem kolejnego roku. Od stycznia 2021 roku pies będzie kosztował właściciela dodatkowe 130 złotych rocznie. To prawie 5 złotych więcej. Jeżeli zwierzę urodziło się w drugiej połowie roku, opiekunowie będą zobowiązani są do uiszczenia połowy podstawowej stawki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News