Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu Źródło: facebook.com swalestraydogs

Pies został znaleziony przywiązany do ogrodzenia. Nie wyglądał na zaniedbanego, widać było, że ktoś sprawował nad nim dobrą opiekę. Pracownicy jednego ze schronisk znaleźli przy czworonogu list, treść kompletnie zaskoczyła wszystkich. Zaczęło się gorączkowe poszukiwanie właściciela.

Pies został pozostawiony sam sobie w miejscu, z którego ktoś mógłby go zabrać. Miał przy sobie list, treść złości i wyciska łzy z oczu. Jak można porzucić kompana, z którym spędziło się 10 lat życia?

Właściciel psa pozostawił po sobie wiadomość

6 lipca pracownicy Swale Borough Council Stray Dog Service znaleźli psa przywiązanego do bramy Jasmil Kennels w Upchurch w Wielkiej Brytanii. Pies wyglądał na zadbanego, a jego wzrok ewidentnie wskazywał na strach i zagubienie Zapewne miał nadzieję, że właściciele niedługo wrócą - tak się jednak nie stało. Pies został natychmiast zabrany do lecznicy w celu sprawdzenia czipa. Niestety, pupil go nie posiadał i niemożliwe było zidentyfikowanie prawowitego właściciela. W związku z tym w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia psa, być może ktoś kojarzył osoby, które posiadały podobnego zwierzaka.

W oczach pracowników lecznicy szybko pojawiły się łzy, kiedy przeczytali, co napisano na zmiętym kawałku papieru, który znaleziono przy psie. Była to wiadomość od dotychczasowego pana psiaka.

- Cześć, proszę przyjmijcie mnie, mój właściciel właśnie porzucił mnie po 10 latach, ponieważ nie nauczyłem się być dobrym, więc wróciłem tutaj, gdzie mnie znalazł. Przepraszam za niedogodności - brzmiała treść listu.

Pies trafi do osób, które zna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pracownicy robili wszystko, aby znaleźć właściciela i lepiej poznać jego sytuację - czy rzeczywiście był zmuszony do porzucenia zwierzęcia? Ku zdziwieniu wszystkich odezwała się dalsza rodzina wyrodnego pana, która doskonale znała pieska.

- Ważna aktualizacja. Po kompleksowym zbadaniu starszego psa porzuconego w poniedziałek, udało nam się skontaktować z jego właścicielem, a cała sytuacja nie wygląda na taką, jaka się najpierw wydawała. Podejmujemy teraz odpowiednie działania w oparciu o sytuację i okoliczności.
Kontaktowaliśmy się również z członkami rodziny właścicieli, którzy znają i kochają psa. Nie mieli wiedzy o planach właścicieli i poprosili o przygarnięcie psa, aby mógł przeżyć ostatnią część swojego życia w bezpiecznym, kochającym domu z ludźmi, których zna. [...] Dziękujemy wszystkim za oferty pomocy i wiadomości z chęcią przygarnięcia staruszka - czytamy na profilu Swale Borough Council Stray Dog Service.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 13 lipca obowiązuje kwarantanna dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

2. Spuścił ze smyczy gromadę owczarków niemieckich. Przechodnie nie mogli uwierzyć

W nowym domu będzie jeszcze konieczna kontrola oraz sprawdzenie, jak pies dogaduje się z innymi zwierzakami. Jeśli czworonóg się zaaklimatyzuje i nie będzie doświadczał dyskomfortu, będzie mógł tam zostać.

Fot. facebook.com/swalestraydogs/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zabrała psa do weterynarza. Jego reakcja rozkłada na łopatki, komiczne nagranie
  2. Właściciele obejrzeli nagranie amstaffa z ukrytej kamery. Nigdy więcej nie spuszczą go z oczu
  3. Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach
  4. Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła
  5. Ministerstwo oficjalnie oznajmiło zmiany w prawie. Wraca system z PRL
  6. Rodzina zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie w górach. W domu odkryli niezwykłą prawdę

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News