Pod żadnym pozorem nie dawaj psu takiego jedzenia! Może zadziałać jak trucizna

Pod żadnym pozorem nie dawaj psu takiego jedzenia! Może zadziałać jak trucizna Źródło: fot. pixabay.com/Fran__

Pies jest naszym przyjacielem i powinniśmy o niego dbać jak najlepiej, dlatego warto pamiętać, że w naszym jadłospisie jest wiele produktów, których pod żadnym pozorem nie wolno dawać czworonogom. Jeśli o tym zapomnimy, to niestety możemy doprowadzić do tragedii dając naszemu ulubieńcowi do jedzenia konkretne smakołyki.

Pies często widząc, że coś jemy, będzie się starał za wszelką cenę wyżebrać coś dla siebie. Każdy z właścicieli czworonogów doskonale zna to maślane spojrzenie, które zdolne jest roztopić nawet najbardziej zmarznięte serce. Jednak pamiętajmy, że wiele produktów, którymi my się zajadamy, stanowią dla naszych pupili prawdziwą truciznę. 

Bez wątpienia wiele osób słyszało o tym, że czekolada jest szkodliwa dla psów, a także cebula oraz szczypiorek. Jednak lista produktów trujących dla psów o jest o wiele dłuższa i niektóre z pozycji mogą zaskoczyć nie jedna wielbiciela tych kochanych futrzaków.

Czego twój pies nie powinien jeść?

Pierwsze na liście są bardzo niepozorne, ale koszmarnie trujące dla psów winogrona oraz rodzynki, które mogą doprowadzić nawet do niewydolności nerek oraz uszkodzenia wątroby. Dodatkowo nawet garść tych owoców, może okazać się śmiertelna dla małych ras psów, dlatego powinniśmy na nie szczególnie uważać. Kolejny jest coraz bardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli awokado, które cenione jest za walory smakowe oraz pozytywne działanie na nasz organizm. Niestety w przypadku naszych pupili jest dokładnie na odwrót. Po zjedzeniu awokado u psa może pojawić się zatrucie pokarmowe, a przez dużą pestkę nasz pupil łatwo może się zadławić.

Również orzechy makadamia oraz pestki jabłek są bardzo szkodliwe dla psów. W przypadku tych pierwszych może dość do uszkodzenia układu nerwowego oraz mięśni. Natomiast pestki jabłek zawarte w ogryzkach w dużej ilości prowadzą do zatrucia. Warto wspomnieć, że nie dotyczy to samego owocu, a właśnie jego pestek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mówiliśmy już wcześniej o cebuli, dlatego teraz warto wspomnieć, że to samo dotyczy czosnku, który bardzo często dodajemy do naszych potraw. Dlatego, jeżeli chcesz dać psu coś, co sam zaraz zjesz, upewnij się, że pokarm nie został doprawiony. Co ciekawe, psy nie powinny również jeść kociej karmy. Wielu właścicieli małych psów decyduje się na taki ruch, ponieważ kocie jedzenie jest łatwiejsze w spożyciu dla ich podopiecznych. Jednak pamiętajmy, że kot i pies to dwa zupełnie od siebie różne zwierzęta, które potrzebują innych środków odżywczych. Dlatego nasz pies powinien być karmiony, najlepiej tylko wysokiej jakości karmą przeznaczoną specjalnie da niego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tragiczna wiadomość. Nie żyje twórca uwielbianego przez Polaków serialu Polsatu
  4. Beata Tyszkiewicz ma problemy z sercem. Spisała testament, zgromadziła astronomiczne oszczędności
  5. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie
  6. TVP przekazuje alert RCB dla kilku województw. Zaleca nie wychodzić z domu i zabezpieczyć dobytek

źródło: Ranking Karm

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News